قیمت شرکت ساخت آسانسور

- تاریخ امروز

با افزایش شهرنشینی و بالا رفتن جمعیت و به طبع آن تبدیل شدن خانه‌های ویلایی به آپارتمان و برج‌های چند طبقه شاهد آن هستیم که استفاده از آسانسور به یک امر بدیهی در ساختمان‌ها بدل شده است به طوری که زمانی که شخصی قصد خرید و یا اجاره واحدی را دارد (تجاری و یا مسکونی) حتما به وجود آسانسوردر آن ساختمان نیز توجه می‌کند. اگر شما هم قصد دارید برای ساختمان خود از هر نوعی که هست آسانسور سفارش دهید بهتر است که این مقاله را تا انتها مطالعه کنید چرا که قرار است در این مقاله به قیمت خرید و نصب آسانسور و جزئیات پیرامون آن بپردازیم.


قیمت آسانسوربه دلیل نوسانات قیمت آسانسور با ما تماس بگیرید تا بهترین قیمت آسانسور و نصب تجهیزات و ... و چگونگی سفارش خرید اسانسور را محاسبه نماییم.


نصب آسانسور آهن سازه
💎 کیفیت آسانسور بهترین متریال ارائه می گردد
💲 قیمت آسانسور بر اساس برند موتور و نوع درخواستی
⏳ زمان نصب نصب فوری بعد از ثبت تلفنی سفارش
⏱ پشتیبانی فروش از 8 صبح الی 10 شب
⭐ مقدار اجرت کمترین اجرت
🎯 نحوه ثبت سفارش ثبت سفارش تلفنی و حضوری

خرید آسانسور آپارتمانی

برای داشتن یک آسانسور در یک ساختمان از هر نوعی که باشد هزینه‌ها به دو دسته‌ی قیمت خرید و نصب آسانسور تقسیم می‌شوند. در این بخش به عوامل اصلی موثر بر قیمت ابزار آسانسور اشاره می‌کنیم و در بخش بعدی هزینه نصب آسانسور را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

برخی از اصلی‌ترین قطعات آسانسور را در ادامه معرفی خواهیم کرد. باید بدانید که آسانسور از اجزای مختلفی تشکیل شده است که کیفیت این قطعات، بر قیمت نهایی آسانسور را تاثیر می‌گذارد.

موتور آسانسور در انواع مختلف قابل خریداری است، اینکه یک موتور ایرانی است یا خیر؟ تک سرعته است یا قابلیت تنظیم بر روی دو سرعت مختلف را دارد و اینکه توان موتور آسانسور چند کیلووات است در قیمت آسانسور دخیل است. با توجه به موارد ذکر شده موتوری که خریداری می‌کنید می‌تواند قیمت متفاوتی داشته باشد.

نوع دربی که در آسانسور مورد استفاده قرار می‌گیرد نیز بر قیمت نهایی آسانسور تاثیر می‌گذارد. درب آسانسور می‌تواند ایرانی باشد یا خارجی که با توجه به کیفیت، قیمت آن نیز متغیر خواهد بود. علاوه بر آن اینکه درب آسانسور لولایی و یا اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک باشد نیز بر قیمت درب آسانسور موثر است.

عواملی که بر قیمت تابلو فرمان آسانسور تاثیرگذار هستند شامل، شرکت تولیدکننده تابلو فرمان، درایو و توان تابلو هستند. به عبارت دیگر نوع درایو به کار رفته در تابلو فرمان و همچنین میزان توان تابلو که بر حسب کیلووات محاسبه می‌شود و معمولا 5/7 کیلووات است بر قیمت تابلو فرمان موثر است. نکته‌ای که باید به آن توجه شود این است که در کنار تابلو فرمان باید حتما کارکدک نیز تهیه شود و در فرایند نصب مورد استفاده قرار گیرد که کار آن ایجاد ارتباط در میان اتصالات آسانسور است.


نصب آسانسور

تراول کابل درواقع واسطی است بین کابین و تابلو فرمان آسانسور که کیفیت، تعداد رشته‌ی تراول کابل و کشور سازنده‌ی آن می‌توانند قیمت تراول کابل را تغییر دهند و به این صورت قیمت نهایی آسانسور نیز تحت تاثیر قرار گیرد.

کیفیت و جنس سیم بکسل در خرید آسانسور بسیار حائز اهمیت است. سیم‌بکسل آسانسور را به صورت متری خریداری می‌کنند و معمولا از سیم بکسل‌های مغزکنف و مغزفولاد در آسانسورها استفاده می‌شود. اینکه سیم بکسل ساخت چه کشوری باشد و در چه متراژی خریداری شود بر قیمت سیم بکسل و نهایتا آسانسور موثر است.

کابین آسانسور با توجه به نوع و کیفیت و همچنین ظرفیتی که دارد ارزش‌گذاری می‌شود. بدیهی است که کابین آسانسوری که ظرفیت بار سنگین‌تری را داشته باشد و یا افراد بیشتری را بتواند در آن واحد جابه‌جا کند باید کیفیت و توان بالاتری داشته باشد که این موضوع بر قیمت کابین تاثیر می‌گذارد.

 علاوه بر این موارد، جنس کابین آسانسور معمولا از بین استیل ضد خش، MDF، ترکیب استیل و MDF، ترکیب آینه و استیل انتخاب می‌شود. همچنین امکان انتخاب استیل‌های دکوراتیو رنگی نیز وجود دارد. نکته‌ای که در انتخاب هر کدام از جنس‌ها باید به آن توجه کرد، استاندارد بودن جنس به کار رفته در کابین آسانسور است. به عنوان مثال اگر قرار است از جنس MDF در کابین آسانسور استفاده شود باید حتما توجه داشت که MDF به کار گرفته شده، نسوز باشد تا ایمنی موردنظر حفظ شود.

با توجه به ساختمانی که قرار است آسانسور در آن استفاده شود جنس کابین می‌تواند تغییر کند. استفاده از آسانسورهایی با کابین شیشه‎‌ای در برخی از ساختمان‌های مسکونی و یا تجاری رایج است. این آسانسورها با کابین شیشه‌ای به آسانسورهای پاناروما معروف هستند.

نوع ریل و اینکه ریل به کار رفته ساخت کدام کشور است و همچنین سایز تیغه‌ی ریل بر روی قیمت ریل موثر است.

هر کدام از این ابزاری که به آنها اشاره شد با کیفیت‌های متفاوت و در قیمت‌های متفاوت در بازار وجود دارند. شما می‌توانید با توجه به نوع ساختمان و کاربرد آسانسور، قطعات مناسبی را برای خود انتخاب کنید.

ابعاد کابین یعنی اتاقکی که فرد و یا بار در درون آن قرار می‌گیرد نیز بر روی قیمت آسانسور موثر است. کاملا واضح است که هرچه کابین به کار رفته بزرگ‌تر باشد قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود.

آسانسورها را می‌توان از ابعاد مختلف به گروه‌های متفاوت دسته‌بندی کرد. به عنوان مثال آسانسورها را می‌توان به دو گروه کلی آسانسورهای نفر بر (در آسانسورهای نفربر، انسان‌ها قرار است با قرار گرفتن در کابین بین طبقات جا به جا شوند.)  و باربر (در آسانسورهای باربر همان‌طور که از نام آن پیداست، بار که می‌تواند هرچیزی باشد در میان طبقات بالا و پایین می‌رود.) تقسیم کرد.

اما می‌توان آسانسورها را از یک بعد دیگر نیز بررسی کرد، آسانسورها یا مسکونی هستند یا تجاری و یا صنعتی، با توجه به فضایی که آسانسور در آن مورد استفاده قرار می‌گیرد نوع آسانسور متفاوت می‌شود زیرا کاربرد آن متفاوت شده است.

البته آسانسورهایی که بیان شد می‌توانند یکی از انواع آسانسورهای کششی، گیرلس، هیدرولیک، روملس و انواع دیگر باشند.

از دیگر عواملی که بر قیمت آسانسور تاثیر می‌گذارد ظرفیت آسانسور است. این مورد را می‌توان یک بخشی از کابین آسانسور در نظر گرفت. ظرفیت کابین آسانسور اگر آسانسور نفربر باشد، و یا تحمل وزن آسانسور، اینکه چه میزانی را بتواند تحمل کند بر قیمت نهایی آسانسور تاثیر می‌گذارد.

تزئینات آسانسور اشاره به مواردی دارد که با هدف زیباسازی آسانسور مورد استفاده قرار می‌گیرد. به عنوان مثال نورپردازی و یا استفاده از ابزار و وسایل زیباکننده‌ی سطح کابین.

کف کابین آسانسور معمولا با سطوح معرق نسوز پوشانده می‌شود. همچنین سقف کابین آسانسور را می‌توانید به کمک نورپردازی‌ها و یا استفاده از سقف کاذب با توجه به سلیقه خود تزئین کنید. علاوه بر این موارد می‌توان پا را یک قدم جلوتر گذاشت و تزئینات کابین را به صورت شخصی‌سازی سفارش داد که می‌تواند بر روی قیمت نهایی آن نیز تاثیر بگذارد. واضح است که با سفارش نوع و طرح خاص مدنظر شما قیمت نهایی نیز بالاتر خواهد بود.

یکی دیگر از مواردی که به صورت غیر مستقیم بر قیمت آسانسور تاثیرگذار است قیمت دلار و نوسانات آن است. متاسفانه به دلیل تورم موجود در کشور نمی‌توان یک قیمت مشخص را برای مدتی معتبر دانست. در نتیجه حتی اگر قرار باشد آسانسوری که سال پیش خریداری کرده بودید را امسال باز هم خریداری کنید قطعا هزینه‌ی بیشتری را باید بپردازید.


خرید آسانسور

سفارش نصب آسانسور

بدیهی است که نصب آسانسور در یک ساختمان 20 طبقه نمی‌تواند قیمتی برابر هزینه‌ی نصب در یک ساختمان 5 طبقه داشته باشد. زمان و انرژی بیشتر، تعداد توقفات بیشتر در نتیجه وجود طبقات بیشتر حاصل می‌شود که بر هزینه نصب آسانسور نیز تاثیر می‌گذارد.

تعداد توقفات آسانسور بر میزان هزینه‌ی نصب آسانسور موثر است. اگر قرار باشد آسانسوری در 5 طبقه متوقف شود و به عبارتی 5 ایستگاه توقف داشته باشد نیازمند آن است که عملیاتی جداگانه در هر توقف صورت گیرد که این موضوع بر هزینه نصب آسانسور تاثیر می‌گذارد. البته با نگاه دقیق‌تر می‌توان گفت که تعداد توقف‌های آسانسور می‌تواند به طور کلی بر قیمت خرید و نصب آسانسور تاثیرگذار باشد چرا که توقف بیشتر به معنای درب و ابزار دیگر موردنیاز بیشتر نیز هست.

ساختمانی که قرار است آسانسور در آن نصب شود، می‌تواند قیمت نصب آسانسور را تغییر دهد. به عنوان مثال ساختمان در حال ساخت فضای نصب آسانسور را از ابتدا در اختیار نصاب قرار می‌دهد و یا ایجاد و طراحی و اجرای آن بسیار ساده‌تر خواهد بود. این موضوع برای ساختمان قدیمی که قرار است آسانسوری به جای پله‌های آن قرار گیرد کمی متفاوت است. در بخش بعد این موضوع را به تفصیل شرح خواهیم داد.


سفارش آسانسور

حق‌الزحمه نصب آسانسور

به طور کلی در هنگام نصب آسانسور به کابین آسانسور، وزنه‌ی تعادل و چاه آسانسور که کابین در آن جابه‌جا می‌شود توجه خاصی باید داشته باشیم. برای نصب آسانسور در هر نوع ساختمانی دو حالت ممکن است پیش روی نصاب قرار گیرد که قیمت نهایی نصب را می‌تواند تغییر دهد.

اگر ساختمانی در حال ساخت باشد، نصاب فضای مورد نیاز برای کابین و حرکت آن و همچنین موتورخانه را در نظر می‌گیرد. از آنجایی که موتورخانه صدای بلندی را ایجاد می‌کند آن را در پایین‌ترین نقطه ممکن طراحی می‌کنند که صدای آزاردهنده آن مورد رنجش ساکنین یا کارکنان نشود.

از طرف دیگر در زمان طراحی باید فضایی را به صورت افقی و به اندازه‌ی کابین برای آسانسور درنظر گرفت و همچنین فضایی عمودی در میان طبقات برای جابه‌جایی کابین که مسافران و بارها را در خود جای خواهد داد.

حالت دیگری که برای نصاب ممکن است پیش بیاید نصب آسانسور در یک ساختمان ساخته شده است. در این حالت نصاب، کار سنگین‌تر و سخت‌تری را پیش روی خود دارد، در نتیجه یدیهی است که هزینه‌ی تمام شده‌ی نصب آسانسور نیز بالا برود. اما برویم نگاهی جزئی‌تر بر این گفته داشته باشیم.

ساختمانی را در نظر بگیرید که ساکنین آن تا به امروز مجبور بودند برای جابه‌جایی بین طبقات از پله استفاده کنند و اکنون تصمیم گرفته‌اند که آسانسوری را به جای پله‌ی قدیمی نصب کنند. در چنین حالتی نصاب علاوه بر هزینه‌ی معمولی برای نصب آسانسور، نیاز دارد که پله را از بین ببرد و تغییراتی را در لوله‌کشی آب و گاز انجام دهد. این کار یعنی تخریب پله و ایجاد تغییر در لوله‌کشی و موارد این‌چنینی اگر توسط نصاب آسانسور و یا هر شخص دیگری انجام شود بالاخره قیمت خرید و نصب آسانسور برای ساکنان و صاحبین ساختمان بالاتر خواهد برد، البته فقط در بخش نصب آسانسور.

اما فارغ از آنکه یک ساختمان، در حال ساخت است و یا قرار است آسانسوری در ساختمانی از پیش ساخته شده نصب شود، برخی از هزینه‌ها در هر دو حالت نیز ثابت هستند. به عنوان مثال شخصی که قصد نصب آسانسور را در ساختمان خود دارد اگر خدمات موردنظر را از یک شرکت معتبر دریافت کند قطعا کیفیت کار و استاندارد موردنیاز در هنگام نصب آسانسور رعایت می‌شود و این موضوع می‌تواند بر طول عمر آسانسور تاثیر بگذارد و علاوه بر آن ایمنی را بالا ببرد و در نتیجه هزینه تعمیرات بعدی و سرویس آسانسور نیز کاهش پیدا می‌کند.

همچنین اگر خدمات نصب آسانسور را از شرکتی تهیه کنید که ضمانت‌نامه به شما داده شود (ضمانت نامه‌ها معمولا یک ساله هستند.) هزینه‌ی بالاتری نیز باید در ازای نصب آسانسور بپردازید.

فراموش نکنید که نصب با مجوز یک آسانسور انتخاب درست‌تری است. اگر شما روزی قصد فروش ساختمان خود را داشته باشید قطعا به مشکل خورده و تحت حمایت بیمه قرار نخواهید گرفت. پس با پرداخت کمی هزینه و اختصاص مقداری وقت، مجوز نصب آسانسور را نیز دریافت کنید.


قیمت نصب آسانسور در آپارتمان

نصب آسانسور اشتراکی

یکی از مسائلی که ساکنین ساختمان‌ها ممکن است با آن برخورد کنند این است که همه‌ی ساکنین نظر همسویی در رابطه با نصب و یا عدم نصب آسانسور نداشته باشند. به عنوان مثال یک ساختمان 5 طبقه را درنظر بگیرید که ساکنین طبقات اول و دوم با نصب آسانسور مخالف باشند در حالی که ساکنین طبقات بالاتر به دلیل سختی رفت و آمد، نصب آسانسور را ضروری بدانند. در چنین حالتی چه باید کرد؟

متاسفانه علی‌رغم اینکه قوانین کاملا واضحی در این خصوص وجود دارد هنوز هم ساکنین برخی از ساختمان‌ها با چنین مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کنند.

یکی از این قوانین (برای مثال ذکر شده) این است که اگر مجموع مساحت واحدهای طبقات اول و دوم کمتر از مجموع مساحت واحدهای طبقات 3، 4 و پنج باشد، نصب آسانسور باید انجام شود و ساکنین طبقات اول و دوم نیز باید سهم خود را پرداخت کنند و به این ترتیب قیمت خرید و نصب آسانسور بین کل طبقات تقسیم می‌شود.

با این حال ساکنین طبقات بالاتر به دلیل آنکه ارزش ساختمان آن‌ها با وجود آسانسور بالاتر می‌رود، موظف هستند که مبلغ بالاتری را نسبت به ساکنین طبقات هم‌کف و اول بپردازند.

توجه داشته باشید که نصب آسانسور در ساختمان‌هایی که بیش از 4 طبقه دارند الزامی است.


نصب و راه اندازی شرکت آسانسور

کلام آخر

امروزه با رواج شهرنشینی، زندگی و کار در ساختمان‌‌های چند طبقه به امری غیرقابل اجتناب تبدیل شده است. با افزایش جمعیت در شهرها، افراد بیشتری باید در مساحت مشخصی به کار و زندگی خود مشغول شوند، همین موضوع انسان را به سمت ساخت ساختمان‌های چندطبقه کشانده است و به طبع آن شاهد پیدایش آسانسور برای جابه‌جایی و انتقال افراد و بارها در میان طبقات مختلف بوده و هستیم.درخواست کارشناس ⬅️ 09126788378


محصولات برقی آهن سازه

کرکره برقی

کرکره برقی پارکینگ و مغازه

کرکره برقی بعنوان درب ورودی و درب دوم پارکینگ و مغازه و موارد دیگر بسیار کارآمد می باشد.

جک درب پارکینگ

جک درب برقی پارکینگ

جک برقی جهت سهولت باز و بسته شدن درب پارکینگ می باشد.

راهبند پارکینگ

راهبند پارکینگ

راهبند پارکینگی جهت تردد عبور خودرو بسیار کارآمد می باشد.

دزدگیر اماکن

دزدگیر اماکن و منازل

نصب دزدگیر اماکن می تواند موجب تضمین امنیت خانه و محل کار شما گردد .

پاسخگوی آنلاین
پاسخگوی آنلاین
پاسخگوی آهن سازه

سلام 🌸 برای مشاوره و دریافت لیست قیمت در خدمت شما هستیم.

از صحبت با شما خوشحال خواهیم شد.

09126788378 ارسال پیام در سروش ارسال پیام در سروش ارسال پیام در ایتا ارسال پیام در ایتا ارسال پیام در واتساپ ارسال پیام در واتساپ ارسال پیام در روبیکا ارسال پیام در روبیکا