خرید لوله داربست

مرکز فروش لوله داربست نو و لوله داربست دست دوم با بهترین قیمت در بازار لوله فلزی داربست در خدمت شما عزیزان هستیم . لوله داربست یک سازه موقت فلزی است که برای حمایت از سازه اصلی مورد استفاده قرار می کیرد و در عین حال به عنوان بستر یا یک پایه برای کارگران در حین انجام کارهای ساختمانی عمل می کند. قیمت لوله داربست با توجه به لوله داربست دست دوم و لوله داربست نو تعییت می گردد.

لوله فلزی داربست، یکی از مهم ترین اجزای داربست است. این لوله ها از جنس فولاد ساخته می شوند و در دو نوع 14 و 17 کیلویی موجود هستند. قطر لوله های داربست 14 کیلویی، 48 میلی متر و قطر لوله های داربست 17 کیلویی، 57 میلی متر است.

خرید و فروش لوله داربست

لوله ی داربست دست دوم

لوله های داربست دست دوم، معمولاً از داربست های قدیمی که دیگر قابل استفاده نیستند، به دست می آیند. این لوله ها معمولاً قیمت کمتری نسبت به لوله های نو دارند.

مرکز خرید لوله داربست پیش ساخته با ابعاد مختلف به منظور ساخت اسکلت ساختمانی در آهن سازه در دسترس است. با ارائه لوله داربستی با وزن های 14 و 17 کیلوگرمی، ما به شما امکان فراهم سازی لوازم ساختمانی با کیفیت و استحکام را می دهیم. لوله داربست دست دوم و نو ، همگی با قیمت های رقابتی موجود هستند. با تنوع در اندازه و ابعاد، شما می توانید بست داربست مورد نظر خود را انتخاب کرده و از آنها به منظور ساخت اسکلت ساختمانی بهره مند شوید.

با بهترین قیمت، انواع بست داربست را از ما تهیه کنید. ما با افتخار تولید و پخش بست های چهارپیچ، بست گردان، پیچ و مهره داربست را ارائه می دهیم. اتصالات داربست نیز در مجموعه ما برای خرید لوله داربستی است. با کیفیت بالا و تضمین بهترین قیمت، ما آماده ایم تا نیازهای شما در زمینه داربست و لوازم وابسته را به بهترین شکل ممکن تأمین کنیم. برای خرید و اطلاعات بیشتر با کارشناس فروش لوله و بست داربست تماس بگیرید و از خدمات ما بهره مند شوید.

فروش لوله داربست

لوله های داربست را می توان از مراکز فروش آهن آلات خریداری کرد. همچنین، برخی از شرکت های تولید کننده داربست، اقدام به فروش لوله داربست نیز می کنند.

خریدار لوله ی داربست دست دوم

برای فروش لوله های داربست دست دوم، می توانید از سایت های اینترنتی یا مراکز فروش آهن آلات اقدام کنید.

قیمت لوله داربست بسته به نوع، ضخامت و طول لوله متفاوت است.

ضخامت لوله داربست روز

ضخامت لوله های داربست معمولاً 2 یا 2.5 میلی متر است. ضخامت 2 میلی متر برای داربست های سبک و ضخامت 2.5 میلی متر برای داربست های سنگین استفاده می شود.

اسکلت بندی سازه های داربستی

لوله های داربست برای اسکلت بندی سازه های داربستی استفاده می شوند. این سازه ها برای دسترسی به ارتفاعات بالا و انجام کارهای ساختمانی و عمرانی استفاده می شوند.

لوله داربست فلزی 6 متری

طول استاندارد لوله های داربست، 6 متر است. با این حال، لوله های داربست در طول های دیگری نیز موجود هستند.

فروش لوله داربستی و بست داربست

لوله های داربست معمولاً به همراه بست داربست فروخته می شوند. بست داربست، برای اتصال لوله های داربست به یکدیگر استفاده می شود.

قیمت بست و اتصالات داربست

قیمت بست و اتصالات داربست، بسته به نوع بست و اتصالات متفاوت است.

فروش لوله داربستی

لوله های داربست را می توان از مراکز فروش آهن آلات و همچنین از شرکت های تولید کننده داربست خریداری کرد.

لوله داربست 14 و 17 کیلویی

لوله های داربست در دو نوع 14 و 17 کیلویی تولید می شوند. قطر لوله های داربست 14 کیلویی، 48 میلی متر و قطر لوله های داربست 17 کیلویی، 57 میلی متر است. لوله های داربست 14 کیلویی، برای داربست های سبک و لوله های داربست 17 کیلویی، برای داربست های سنگین استفاده می شوند.

لوله داربست نو و دست دوم

لوله های داربست را می توان به صورت نو و دست دوم خریداری کرد. لوله های داربست دست دوم، معمولاً از داربست های قدیمی که دیگر قابل استفاده نیستند، به دست می آیند. این لوله ها معمولاً قیمت کمتری نسبت به لوله های نو دارند.

خرید لوله داربست با کیفیت

برای خرید لوله داربست با کیفیت، باید به نکات زیر توجه کنید:

قیمت لوله داربست آجدار

لوله های داربست آجدار، برای افزایش ایمنی داربست، دارای شیارهایی در سطح خود هستند. این شیارها، باعث می شوند که کارگران ساختمانی هنگام کار روی داربست، دچار لغزندگی نشوند. قیمت لوله داربست آجدار، معمولاً بیشتر از لوله های داربست معمولی است.

قیمت لوله داربست پیش ساخته

لوله های داربست پیش ساخته، به صورت آماده و مونتاژ شده عرضه می شوند. این لوله ها، برای داربست های ساده و کوچک، مناسب هستند. قیمت لوله داربست پیش ساخته، معمولاً بیشتر از لوله های داربست معمولی است.

قیمت لوله داربست در ایران

قیمت لوله داربست در ایران، بسته به عوامل مختلفی مانند نوع لوله، ضخامت، طول، سایز، استانداردهای ساخت، نوسانات قیمت ارز و نرخ تورم، در نوسان است.

عوامل موثر بر قیمت لوله داربست

عوامل مختلفی بر قیمت لوله داربست موثر هستند، از جمله:

در نتیجه، قیمت لوله داربست، یک قیمت ثابت نیست و ممکن است در طول زمان تغییر کند.

در این مثال، وزن لوله های داربست 6 متری، با ضخامت های مختلف، به شرح زیر است:

ضخامت لوله طول لوله وزن لوله
3 میلی متر 6 متر 26 کیلوگرم
2.5 میلی متر 6 متر 17 کیلوگرم
2 میلی متر 6 متر 13.8 کیلوگرم

وزن لوله های داربست، با فرمول زیر محاسبه می شود:

وزن لوله = حجم لوله * چگالی فولاد

در این فرمول، حجم لوله با فرمول زیر محاسبه می شود:

حجم لوله = π * r² * h

که در آن:

چگالی فولاد برابر با 7850 کیلوگرم بر متر مکعب است.

با توجه به این فرمول ها، می توان وزن لوله های داربست با ضخامت های مختلف را محاسبه کرد.

💎 کیفیت لوله داربست بهترین نوع لوله فلزی ارائه می گردد
💲 قیمت خرید لوله داربست نو و دست دوم بر اساس وزن هر لوله 6 متری
⏳ زمان ارسال ارسال فوری بعد از ثبت سفارش
⏱ پشتیبانی فروش از 8 صبح الی 10 شب
⭐ مقدار اجرت کمترین اجرت
🎯 نحوه ثبت سفارش لوله فلزی ثبت سفارش تلفنی و حضوری درب کارخانه

در ویدیو زیر نمونه هایی از لوله داربست دست دوم و لوله داربست نو را مشاهده نمایید

به دلیل نوسانات قیمت لوله های فلزی داربست با ما تماس بگیرید تا بهترین قیمت کیلویی لوله 6 متری داربست و چگونگی سفارش خرید لوله داربست فلزی را محاسبه نماییم.

بست لوله داربست فلزی چیست؟

داربست فلزی از لوله ها، اتصالات و بست های فلزی که به هم متصل می شوند، تشکیل شده است. مونتاژ و برچیدن این داربست آسان است و در عین حال نیازمند مهارت و دقت بالایی برای خرید لوله است. این نوع داربست استحکام بهتر، دوام بیشتر و مقاومت بالایی دارد. اگرچه اندکی هزینه خرید لوله آن نسبت به سایر داربست ها بیشتر است، اما ایمنی بیشتری برای کارگران فراهم می کند. به همین دلیل است که این نوع داربست امروزه به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد .

خرید و فروش لوله فلزی داربست در مرکز آهن سازه انجام می شود . لوله آهنی داربست 6 متری باید به خوبی مونتاژ شود، مستحکم باشد تا از کارگران و دیگر مصالح ساختمانی که بر روی آن قرار میگیرند، حمایت کند . برای کار در ارتفاع های بلندتر از قد انسان، نیاز به تجهیزات خاصی می باشد زیرا کارگران تا زمانی که بر روی زمین ایستاده باشند، توانایی کار کردن در یک ارتفاع محدود را دارند. جهت خرید لوله داربست با شماره 09124126245 تماس بگیرید .

لوله داربست دست دوم

قیمت لوله داربست دست دوم

در حال حاضر با وجود پیشرفت و تکنولوژی شما می توانید از هر جایی که بخواهید لوله داربست دست دوم را انتخاب کنید و آن را سفارش دهید . معمولاً این گونه از لوله ها به صورت لوله داربست سنگین و سبک به شکل نو و دست دوم در برخی از سایت ها یافت می شود . شما به منظور استفاده از لوله داربست اگر قصد دارید هزینه زیادی خرج نکنید می توانید از نوع دست دوم استفاده کنید .

قیمت لوله داربست با توجه به جنس و نوع لوله داربست نو و لوله داربست دست دوم محصول تولیدی، تنوع بسیار زیادی دارد. دسترسی به قیمت انواع لوله از جمله لوله مسی، مانسمان، داربستی، اسپیرال، لوله جدار چاه، گالوانیزه، پلی اتیلن، لوله درز مستقیم، گوشتدار و بدون درز (مانیسمان) سبک از طریق لیست زیر امکان پذیر است. با انتخاب محصول مورد نظر، لیست قیمت برای شما نمایش داده خواهد شد.

واضح است که هرچه ارتفاع کار بلند تر باشد، تجهیزات مورد نیاز باید ارتفاع بیشتری داشته باشند. با توجه به اینکه اکثر ساختمان هایی که در حال حاضر ساخته می شوند، ارتفاع زیادی دارند، نیاز به یک وسیله که سبک بوده و استفاده از آن راحت باشد، بیشتر حس می شود. خرید و فروش لوله داربست فلزی با بهترین قیمت تماس با شماره 09124126245. این داربست که انواع مختلفی نیز دارد، در شرایط متفاوت استفاده شده و کار در ارتفاع را برای کارگران راحت میکند. در ادامه به بررسی انواع داربست فلزی ساختمانی و نکاتی که برای اجرای داربست باید بدانید، می پردازیم.

قیمت خرید و فروش لوله فلزی

سفارش خرید لوله فلزی داربستی

اگر می خواهید از قیمت برآورد شده لوله داربست اطلاع کسب کنید با شماره 09124126245 تماس حاصل نمایید تا قیمت روز لوله داربست نو و لوله داربست دست دوم را بصورت دقیق را به شما بگوییم . توجه داشته باشید لوله داربست برای کاربرد های زیادی نیست ، اما حجم استفاده آن بسیار زیاد می باشد . از جمله مهم ترین کاربرد های متعلق به لوله داربست می توان موارد زیر را اشاره کرد : جهت دسترسی پیدا کردن به نقاط مختلف که دارای ارتفاعی بیش از ۲ متر است شما به داربست نیاز دارید . لوله های فلزی داربست معمولاً اسکلت بندی یک سازه را تشکیل خواهند داد و البته کاربرد زیادی در پل سازی و سوله سازی ها نیز دارد . قیمت لوله های داربستی به منظور فعالان واقع در زمینه های ساختمانی جهت به حداقل رساندن هزینه های اجرایی از اهمیت زیادی برخوردار است .

خرید لوله داربست چایی خانه ایستگاه صلواتی دار بست آهن سازه انواع داربست فلزی قبول پروژه های ساختمان خرید لوله جا بنری پروژه های ساختمانی . داربست فلزی با قیمت مناسب ما تضمین می کنیم که قیمت مناسبی را به خدمات درخواستی مشتریان اعلام می کنیم. قیمت مناسب و تعهد کاری بخش مهمی از کسب و کار ماست. خرید داربست در سراسر کشور ما محدودیتی در خرید لوله داربست نداریم و هر لحظه آماده همکاری با شرکت های عمرانی و ساختمانی و افراد در سراسر کشور هستیم. کارشناسان داربست فلزی آهن سازه همه روزه آماده پاسخ گویی و مشاوره رایگان به شما در زمینه ی خرید لوله انواع داربست فلزی هستند. اگر نیازی به مشاوره و سوالی دارید همین الان از ما بپرسید.

خرید و فروش لوله داربست خرید لوله داربست

محاسبه و اجرا لوله داربست

راه اندازی داربست های فلزی در صورتی که متراژ خرید لوله داربست بیش از هزار متر باشد قیمت به صورت متری محاسبه می شود و برای متراژهای خرد و کوچک قیمت در هر موسسه متفاوت است و قاعده خاصی ندارد. خرید و فروش لوله داربست فلزی در ایام ماه محرم مورد توجه هیئت داران و عزادارن و تکیه داران برای ایجاد یک مکان مناسب جهت برگزاری مراسمات عزاداری و برپایی تکایاو هیئت ها و ایستگاه های صلواتی و نمایشگاه های مذهبی قرار می گیرد. کاربرد خرید لوله داربست آهنی در محرم: داربست ها به دلیل سهولت در حمل و جابه جایی و خرید لوله و باز کردن آسان و سریع برای این گونه ایام عزاداری که در زمان محدودو موقتی می باشد گزینه بسیار مناسبی است.

لوله داربست فروشی از مهمترین کارها در داربست بندی و اطمینان از محکم بودن پایه ها است. قسمت زیرین پایه های عمودی باید محکم باشد تا پایه ها بتوانند وزن کلی این سازه های فلزی را تحمل کنند. چنانچه داربست را روی سطوح محکمی مثل آسفالت یا بتن سوار می کنید نیاز به زیر سازی نیست اما در صورت اجرا و خرید لوله داربست در محرم روی سطوح شنی و ماسه ای باید از زیر سازی های چوبی برای حفظ و استحکام استفاده کنید. استفاده از الوارهای چوبی آماده برای این منظور کار رایجی می باشد. برای خرید لوله داربست در محرم از لوله های فولادی استفاده می شود، این لوله ها به لوله ی ۵ سانتی معروف هستند و رایج ترین نوع لوله برای داربست در محرم به شمار می آیند. البته لوله های فولادی در متراژهای متفاوتی نیز قابل تهیه می باشد که در میان آنها لوله ۶ متری و ۱ متری بیشتر از سایر موارد استفاده می گردد.

محل فروش لوله داربست

قطر لوله داربست

به طور کلی داربست های ساختمانی به عنوان سازه های فلزی در میان افراد شناخته می شود که به منظور دسترسی به برخی از نقاط سخت و دشوار ساختمان ها به هنگام ایجاد استفاده می شود . در واقع داربست ها از لوله های ۳ الی ۶ متری تشکیل می شود که جنس آن ها از فلز است . این گونه از لوله ها که تحت عنوان لوله های داربستی در میان عموم شهرت یافته در حقیقت به ۲ بخشِ لوله سبک و لوله سنگین تقسیم می شوند و برای هر یک از آن ها شرایط وزنی متفاوتی میسر شده است . درباره قطر لوله داربست می توان گفت اندازه استاندارد این محصول با قطر خارج ۴۸.۳ میلی متر و ضخامت دیواره به ۳.۲ میلی متر و طول تقریبا ۶ متر می رسد .

قطر لوله(inch) قطر لوله (mm) ضخامت لوله (mm) وزن هر متر (kg)
1.2 1 48 2 14.100
1.2 1 48 2.3 15.900
1.2 1 48 2.5 17.200
1.2 1 48 2.8 19.200
1.2 1 48 3 20.500

فرق داربست سبک و سنگین

میان داربست سبک و سنگین یکسری تفاوت هایی وجود دارد به عنوان مثال تفاوت در نوع ورق که سیاه باشد یا روغنی معمولاً مورد استفاده در ایجاد استاندارد ، ضخامت تولیدی برای هر یک ، هزینه و کاربرد این دو محصول صنعتی را می توان نام برد . در ورقه های که در لوله های داربستی سبک استفاده می شود معمولاً از نوع ورق روغنی استفاده می کنند . در نتیجه متوجه خواهید شد که این گونه از رقابت با استفاده از روند نورد سرد تولید می گردند . دربسته سنگین معمولاً به نوع صنعتی ساختمانی گفته می شود به طور کلی با استفاده از فرایند نورد گرم ساخته می شوند یکی از نکاتی که باید آن را مد نظر قرار دهید این است که برای تولید این نوع از داربست های سنگین معمولاً از ورق هایی با ضخامت بیش از یک و نیم میلی متر استفاده می کنند و عمدتاً در تولیدات دستگاه های صنعتی ، ستون ها ، شاسی ماشین آلات استفاده می کنند .

داربست فلزی یک نوع سازه موقت می باشد که در این مقاله قصد داریم به موارد استفاده آن در آماکن مختلف بپردازیم .

خرید لوله دار بست

فرق لوله داربست جدید و دست دوم

امروزه برخی از افرادی که به دنبال استفاده از لوله داربستی هستند به سمت دست دوم نمی روند . معمولاً تلاش می کنند تا با استفاده از هزینه بیشتر لوله داربست جدید را مورد استفاده قرار دهند . اینگونه از افراد معتقدند نباید از لوازم دست دوم استفاده نمود ، چرا که تا حد زیاد این گونه از ابزار ها استفاده شده و امکان خرابی و پوسیده شدن برای آن ها وجود دارد ، اما توجه داشته باشید از آنجایی که هزینه لوله های داربستی همواره در حال تغییر و تحول است و ممکن است گاهی هزینه زیادی برای شما آب خورد می توانید برای انجام امور خود از هر نوع لوله ای که مد نظرتان است استفاده نمایید ، این لوله های داربستی می تواند به صورت دست دوم یا جدید از سوی شما انتخاب شود .

برای داربست بندی یک سازه موقت با داربست فلزی نیاز به مواردی همچون لوله داربست ، بست داربست ، مغزی داربست و اتصال داربست می باشد. بست های داربست از جنس چدن داکتیل و در اوزان 1300 گرم الی 1650 گرم ، در برندهای مختلف که معروف ترین آنها آهن سازه می باشد تولید می گردد. بست چهارپیچ دارای 2 عدد برگه و 1 عدد کنده می باشد این قطعات توسط 4 عدد پیچ و 4 عدد مهره و 4 عدد واشر مونتاژ می گردد. مراحل تولید بست چهارپیچ عبارتند از : ریخته گری قطعات کنده و برگ ، خرد کردن و جداسازی قطعات ، ماشین کاری قطعات ، شات کردن قطعات ، کنترل کیفی قطعات و پلیسه گیری ، مونتاژ ، کنترل کیفیت محصول مونتاژ شده ، بسته بندی .بست چهارپیچ برای اتصال دو لبه لوله به حالت تقاطعی و 90 درجه در تمام سطوح کاری کاربرد دارد .

بست داربست

موارد استفاده از لوله داربست فلزی

انواع متعلقات داربست

جنس و کیفیت لوله داربستی

لوله داربستی معمولا از جنس فولاد گالوانیزه یا آلومینیوم با مشخصات متفاوت زیر تولید می گردد:

  1. طول: اغلب بین سه تا شش متر
  2. وزن: دو دسته بندی سنگین و سبک
  3. آلیاژهای مختلف: یکی از بهترین استانداردها برای آن EN-39 یا (835m15) محسوب می شود (این آلیاژ شامل 4.5% نیکل-کرومیوم - مولیبدنوم برای استحکام بخشی به مقاطع استوانه ای فولادی است)
  4. ضخامت: دیواره این لوله ها معمولا می بایست بین 3.2 تا 4 میلیمتر قطر داشته باشد.
  5. قطر خارجی: معادل 48.3 میلیمتر
  6. انحراف: این لوله ها نباید بیش از 15 میلیمتر (در هر سه متر) انحراف داشته باشند.

فولاد حدود سه برابر همتای خود وزن دارد. این لوله ها مقاومت، استحکام و کشسانی خوبی دارند (اما همانگونه که اشاره شد به امنیت سازه داربستی ایجاد شده باید توجه ویژه داشت). از آنجائیکه فولاد توان تحمل بار بیشتری در ساخت داربست های بسیار بزرگ را دارد (به عنوان مثال برای ساختمان های بلند مرتبه)، از این جنس استفاده ی بیشتری می شود. در چنین پروژه هایی می بایست از مهاربندهای قطری برای افزایش استحکام و امنیت داربست بهره گرفت. به علاوه، وزن سازه داربست، محل قرارگیری و شرایط جوی هم از نکات مهمی است که باید در کار لحاظ گردد.

در موارد خاص و مکانهایی که احتمال برق گرفتگی و مواردی از این دست وجود دارد می توان از لوله های داربستی از جنس فایبرگلاس که چندان متداول نیستند، کمک گرفت.

داربست اسکلتی

داربست اسکلتی

داربست های اسکلتی نیز از فولاد ساخته می شوند. با این حال، آن ها با کوپلینگ و قاب های خاص خرید لوله می شوند. این نوع داربست ها به صورت آماده در بازار موجود هستند.بستر کار بر روی قلاب ها تنظیم شده است که برای سطح مورد نیاز در این نوع داربست ها قابل تنظیم هستند.

داربست اسکلتی

قیمت لوله و بست داربست

معمولاً در بیشتر پروژه های مخصوص ساختمان به منظور دسترسی یافتن به ارتفاع های بیش از ۲ متر به سازه های موقت تحت عنوان داربست احتیاج است که معمولاً مهم ترین نقش را بسته داربست بندی بر عهده دارد . به طور کلی این گونه از قطعات فلزی با کمک پیچ و مهره های مخصوص لوله های داربستی به یکدیگر پیوند می خورند و همواره در اندازه های مختلف با توجه به کاربردی که برای مشتریان دارد از سوی تولیدکنندگان ساخته شده و در بسته بندی های متعدد به صورت عددی وارد بازار می شود . در حال حاضر در بازار انواع و اقسام بست داربست وجود دارد که هر یک از آن ها مشخصات و کاربرد های ویژه ای دارند . شما به منظور دست یافتن به قیمت بست داربست باید بر اساس نرخ روز آن را محاسبه کنید .

قیمت لوله داربست در تهران و کرج

قیمت لوله داربست در تهران و کرج متفاوت است و معمولاً به شکل لوله داربست نو و لوله داربست دست دوم با قیمت رقابتی و همچنین به لحاظ کیفیت عالی است که همواره تلاش می شود تا با بهترین کیفیت و جنس به دست مصرف کننده برسد . پس از اینکه شما لوله داربست مورد نظر را انتخاب کردید می توانید خیلی سریع از سوی تولید کننده تحویل بگیرید . در رابطه با قیمت می توان گفت لوله داربست در بناب دارای قیمت مناسبی می باشد .

داربست فلزی چیست؟

این سازه را به صورت مکعب پشت سازه اصلی خرید لوله می کنند تا ساختمان را از خطرات احتمالی حفظ کند. نوع دیگر داربست فلزی، داربست فلزی به صورت حفاظ می باشد. طبق قانون شهرداری تمام ساختمان های درحال ساختی که در مجاورت با خیابان و پیاده رو قرار دارند، پس از زدن سقف دوم موظفند این داربست را خرید لوله کنند.

فروشنده لوله داربست

وزن لوله داربست 6 متری

توجه داشته باشید که قطر خارجی لوله داربست فولادی سیاه و گالوانیزه به صورت یکسان و یکنواخت در دسترس قرار می گیرد و تقریباً چهل و هشت میلی متر است . اما در رابطه با وزن آن می توان گفت بستگی به ضخامت آن ها این وزن متفاوت خواهد بود ، به گونه ای که وزن داربست ۶ متری با ضخامت ۳ میلی متری تقریباً ۲۶ کیلوگرم است ، اما وزن داربست با ضخامت دو نیم میلی متر به ۱۷ کیلو گرم می رسد . در رابطه با وزن مربوط به داربست فلزی ۶ متری با ضخامت ۲ میلی متر گفته اند که حدود ۱۳.۸ کیلو گرم وزن دارد .

قیمت لوله داربست 17 کیلویی

به منظور اینکه بخواهید از قیمت لوله داربست ۱۷ کیلویی اطلاعاتی را کسب نمایید می توانید وارد سایت های مختلف قیمت لوله داربست شوید و در آنجا پس از خواندن اطلاعات مربوط به آن قیمت آن را به دست آورید . توجه داشته باشید که که این قیمت ها بایستی به نرخ روز برآورد شده باشد تا شما با مشکل مواجه نشوید بنابراین یکی از نکات مهم در رابطه با قیمت لوله داربست این است که معمولاً قیمت ها را بر اساس وزن آن ها می سنجند . در صورتی که وزن لوله داربست شما به ۱۷ کیلو گرم برسد ، داربست دست دوم حدوداً قیمتی بین ۲۷۰ تا ۲۹۰ هزار تومان برایتان آب می خورد .

داربست: امروزه با گسترش ساخت وسازها و همچنین افزایش ارتفاع ساختمان ها، استفاده از داربست اهمیت زیادی پیداکرده است. داربست ها به عنوان سازه های کمکی برای دسترسی به نقاط دشوار ساختمان ها به کار گرفته می شوند. با توجه به شرایط کاربر روی داربست و در ارتفاع، رعایت نکات ایمنی داربست نقش پررنگی در کاهش حوادث دارد. سقوط افراد و اشیا و یا فروریختن داربست، اصلی ترین زمینه بروز حوادث را فراهم می کنند. داربست تجهیزاتی موقتی از جنس چوب یا فلز است که برای دسترسی ایمن و آسان به محل های کار بالاتر از ۲ متر از آنها مورد استفاده قرار می گیرد.

قیمت لوله داربست

داربست فلزی همانطور که از نامش مشخص است، سازه ای است که از فلز ساخته می شود. این داربست ها بسته به جایی که قرار است از آن استفاده شود، به دو دسته داربست فلزی بلند و داربست فلزی کوتاه تقسم می شود. یعنی درواقع برخی از انواع داربست فلزی برای استفاده از ساختمان های بلند کابرد دارند و برخی دیگر در ساختمان هایی با ارتفاع کمتر استفاده می شوند.

قیمت داربست

اتصالات داربست فلزی بند از لوله های فولادی با قطر 50 سانتیمتر و ضخامت 4 میلی متر تشکیل شده است. برخلاف آنچه اکثرا تصور می کنند، سر هم کردن این لوله ها کار سختی نیست. تنها کافی است لوله ها را به وسیله بست به یکدیگر متصل کنید. تنها زمان کمی کافی است که شما یک داربست با ارتفاع بلند داشته باشید. این نوع داربست را برای اینکه امن باشد و واژگون نشود باید به دیوار وصل کرد. از دیگر لوازمی که در اتصال یک داربست فلزی استفاده می شود باید به بست لوله های افقی، میله شکاف دار اتصال، پایه قابل تنظیم، صفحه زیر ستون و... اشاره کرد.

لوله داربست

برای استفاده از کارگر در ارتفاع بالاتر از 3 متر، نیاز به تجهیزات بخصوصی است، گسترش ارتفاع های ساختمان ها سبب شده که نیاز به تجهیزاتی که راحت تر و سبک تر و کارا تر باشد،زیاد شود و درعین حال باید ایمنی و سرعت کار را نیز در نظر داشت.
زمانی که داربست بدرستی خرید لوله نشوند، خطر افتادن و سقوط حتمی می باشد.
باید در نظر داشت تقریبا 2 یا 3 میلیون از کارگران ساختمان، روی داربست ها کار می کنند، سپس با رعایت قوانین و استانداردها باعث جلوگیری از وقوع حادثه که منجربه مرگ نیز می شود.

لوله داربستی

اجزای داربست:
1. ستون داربست:
لوله هایی که بصورت قائم خرید لوله شده اند که در اصل ، بار اصلی داربست توسط این لوله ها به زمین منتقل می گردد. در اصل این لوله ها یا به صورت قائم و یا به صورت کمی مایل به نمای ساختمان خرید لوله میگردد، که در حالت عادی ارتفاع این لوله ها 6 متر بوده که در صورت نیاز، بیشتر ارتفاع توسط اتصال ها (بست های برشی) به ارتفاع اضافه می گردد.
2. لوله های سرتاسری
لوله های افقی داربست که به حالت طولی در داربست خرید لوله می شوند و داربست را به حالت افقی مهار می کند، که از این لوله ها برای تکیه گاه کردن تخته زیر پا و همچنین برای جابجایی در طول داربست استفاده می شود.
3. لوله های زیر تخته ای (قالب)
لوله هایی که بین دوستون به صورت قائم خرید لوله شده که در طول داربست باعث ایجاد مکانی برای قرار دادن تخته بنایی می شود.
4. شمع مایل
لوله ای که به صورت مایل به داربست متصل شده و یک سر آن روی زمین قرار میگیرد تا نوعی مهار را ایجادکنند. در اصطلاح به آن ها چسب نیز گفته می شود و در حالت معمول در ارتفاع حدود 5 متر خرید لوله می گردد.
5. لوله های مهار
لوله هایی هستند که به صورت قطری بین داربست و نمای ساختمان خرید لوله شده و ازجابه جایی داربست جلوگیری می نماید. این لوله ها اجازه خرید لوله در ارتفاع را مهیا می کند.
6. میله ی شکاف دار:
این قطعه به منظور اتصال دو لوله به یکدیگر، چه در حالت افقی و چه در حالت عمودی استفاده می شود که در حالت معمول به اتصال معروف می باشد.
7.بست
برای اتصال لوله ها و تمامی اجزای داربست که تا به حال شناختیم، ازبست های قائم چهارپیچ استفاه میگردد. جنس این نوع بست ها فولادی بوده و توانایی زیادی در برابر فشار چه در حالت عمودی و چه افقی را دارا هستند.

برخی از انواع دیگر داربست:
داربست مثلثی
داربست چکشی ستاره
داربست چکشی کاسه ای

این نوع داربست از لوله های فولادی تشکیل شده اند که قطر آن 48/3 میلیمتر، که به آن اصطلاحا لوله 5 سانتی متری نیز گفته می شود. حداقل ضخامت این لوله ها 4 میلیمتر بوده که با بست های مربوط قابل خرید لوله گردد. اکثریت داربست ها برروی زمین بنا شده و می توان گفت سریع ترین نوع اجرای این نوع داربست می باشد. در حالت های خاص، داربست ها معلق است، که پایه های آن روی هوا بوده و به بدنه ی ساختمان خرید لوله می شود.

اسکلت بندی سازه های داربستی

نکات اجرایی در برپایی و خرید لوله داربست:


اجرای داربست بسیار مهم بوده و می بایست توسط افراد ماهر و با تجربه صورت بگیرد. همه ی نکات باید در راستای ایمنی و پایداری داربست باشند.
الف: ستون های داربست باید روی مکان محکم و دارای ایستایی بالا باشد.
ب: فاصله ی بین ستون ها باید به ضخامت تخته زیر پایه ای مورد استفاده، بستگی داشته باشد، در هر صورت از 3 متر نباید بیشتر باشد.
ج: قالب ها باید در یک راستا و به صورت تراز خرید لوله گردد. و تخته ها به صورت کاملا افقی قرار می گیرند.

داربستهای بی بازو فلزی هستند اما به وسیله بستها و فریمهای مخصوصی به هم متصل میشوند. این نوع داربست از پیش ساخته شده اند و در بازار موجود میباشند. در این نوع از داربست تخته کار در فاصله هایی تعبیه شده است که میتوان آن را در ارتفاع دلخواه روی جایگاههای تعبیه شده قرار داد.

قیمت لوله داربستی
انواع داربست های ساختمانی

به طور کلی داربست ها از نظر متریال به دو نوع فلزی ساخته شده از لوله داربستی و چوبی تقسیم میشوند. اما داربست از نظر نوع و کاربرد به دو نوع زیر تقسیم میشود. در ادامه به بررسی کامل این موارد خواهیم پرداخت.

اتصالات داربستی

داربست کویک استیج

داربست های کویک استیج با استفاد از لوله گالوانیزه ساخته میشود، و استفاده از آنها در پروژه های ساختمانی با وسعت بالا و وسعت پایین بسیار رواج دارد. و استفاده از آنها بسیار ساده بوده و برای اتصال دادن آنها نیازی به بکارگیری تجیزات پیشرفته ای نیست.

داربست بورد

داربست های بورد کوچک و قابل حمل و چرخدار هستند و بیشتر برای فضاهای داخلی ساختمانی مانند: رنگ کاری و تعمیرات در ارتفاعات تا 5 متر استفاده میشود.

داربست دوبل

این نوع داربست از متداول ترین انواع داربست هایی است که در ایران مورد استفاده قرار میگیرد و بیشتر برای ساخت بناهای سنگی از آنها استفاده میشود. در ساخت این نوع از دو ردیف لوله داربستی استفاده میشود، به این صورت که ردیف اول حدود 25 سانتی متر با دیوار فاصله دارد و ردیف دوم هم با فاصله 1 متری از ردیف اول خرید لوله میشود. دلیل استفاده از این نوع داربست در ساره های با نمای سنگی این است که، در این نما ها امکان ایحاد حفره برای خرید لوله پوت گات برای تیرهای عرضی وجود ندارد.

داربست فلزی

برای ساخت این نوع داربست، لوله های داربست فولادی را با استفاده کوپلرهایی به هم متصل میکنند. دلیل استفاده زیاد از این نوع اجرای ساده و پایداری بسیار بالای آنها و در نتیجه امنیت بسیار مناسب آنها است. که باعث شده حتی با وجود هزینه بالا و قیمت لوله داربستی بسیار مورد استفاده قرار گیرد.

داربست معلق

از داربست معلق یا کلایمر در پیاده سازی پروژه های بزرگ و برج های بلند مرتبه بسیار استفاده میشود، کلایمر ها از کابین معلق تشکیل شده اند که با استفاده از سیم های بکسل متصل شده اند. این نوع داربست ها با استفاده از وزنه هایی این داربست ها را به بام خانه متصل میکنند.

داربست منفرد

میتوان گفت متداول ترین نوع داربست های مورد استفاده در از این نوع هستند، البته از داربست منفرد یا تک در مواقعی که امکان سوراخ کردن دیوار و خرید لوله تکیه گاه در آن وجود داشته باشد استفاده میشود، برای اجرای این نوع از لوله های عمودی و لوله های افقی استفاده میشود. که به صورت قائم به موازات دیوار خرید لوله شده باشد.

داربست تثبیت شده

داربست های تثبیت شده نیز از فولاد ساخته میشوند و با استفاده از کوپلر و قاب هایی خاص به هم متصل میشوند، این نوع را میتوان به صورت آماده به راحتی از بازار تهیه و استفاده کرد.

داربست فلزی نوعی سازه قوی و مطمئن می باشد که در اکثر مواقع دقیقا همانی است که یک مشتری نیاز دارد . معمولا عموم مردم بر این باور هستند که سازه داربست فلزی فقط برای ساختمان های در حال ساخت مورد استفاده قرار می گیرد . در این قسمت قصد داریم توضیحاتی از موارد استفاده داربست برای دیگرکارها را به شما مشتریان عزیز توضیح دهیم . داربست نمای ساختمان ها : اینگونه داربست ها برای ساختمان های در حال ساخت اجرا می شود که به سنگ کارها / سیمان کارها / کامپوزیت کارها / جوش کارها / برق کارها و کسانی که احتیاج به دسترسی به فضای خارجی یک ساختمان دارند اجازه دسترسی می دهد . نکته ایمنی : برای ساختمان هایی که ارتفاع بالای ۳۰ متر را دارند اجرای عملیات کفراژ بندی برای مهار داربست نما الزامی است . حفاظ یا جان پناه ساختمانی : معمولا ساختمان هایی که در محدوده تردد عابران پیاده , وسایل نقلیه و اساسا در محدوده پر خطر است احتیاج به جان پناه یا حفاظ دارد . حفاظ نوع دیگری از سازه های فلزی است که برای جلوگیری از خطرات احتمالی توسط پرسنل داربست بند گروه آهن سازه اجرا می شود . کفراژبندی : کفراژ نوعی متفاوت از خرید لوله داربست است که موارد استفاده بالایی دارد که در نظر داریم به تعدادی از این موارد اشاره داشته باشیم . کفراژ برای مهار نمای ساختمان ها : معمولا ساختمان هایی که خرید لوله سازه فلزی آن بیش از ۳۰ متر می باشد احتیاج دارد سازه ای پشت آن خرید لوله شود تا از خطرات احتمال مثل چپ شدن داربست و لرزش های داربست جلوگیری شود و باعث مهار کامل سازه می شود .

کفراژ برای داخل ساختمان ها : این نوع سازه برای فضاهایی که به صورت مکعب می باشد و احتیاج به دسترسی به تمام نقاط یک فضای را دارد مورد استفاده قرار می گیرد . این نوع سازه ها به صورتی است که در هر جهتی تخته بنایی به صورت ایمنی و کارامد می تواند قرار گیرد و سرعت کار برای کارگران را بسیار بالا میبرد . چرا که اجازه دسترسی کارگران را به تمام نقاط یک فضای مشخص را می دهد . با توجه به آیین های کشور عزیزمان و مناسبت های متفاوت داربست فلزی می تواند کمک بسیار زیادی به اجرای هر چه بهتر این امور مهم کند که به تعدادی از آن اشاره می کنیم . معمولا در ایام محرم و فاطمیه و همچنین در تمامی جشن ها و مناسبت ها داربست ارزان ترین و سریع ترین سازه ای است که مورد استفاده شما عزیزان می باشد . اجرای استیج برای مناسبت ها , سازه ای خواص برای اجرای تئاتر های خیابانی , ایستگاههای صلواتی و همچنین تابلوهای تبلیغاتی مواردی از استفاده شما عزیزان می باشد .اجرای پروژه های بتون ریزی : یکی از مهمترین و سخت ترین امور استفاده از داربست در پروژه بتون ریزی می باشد که از حساسیت و ظرافت بالایی برخوردار است . خرید لوله این نوع داربست فلزی به قطر و حجم مقدار بتون و فشاری که قرار است تحمل کند بستگی دارد و در هر پروژه نوع خرید لوله متفاوتی دارد . این نوع داربست برای اجرای پروژه های بتون ریزی سقف ساختمانی که ارتفاع بالای ۳ متر دارند اجرا می شود. موارد دیگر استفاده از پروژهای زیر بتون در ساخت پلها , زیرگذرها , سازه های خاص و تمامی پروژه های بتونی که احتیاج به تحمل وزن بتون دارد استفاده می شود .

در داربست بندی نما و هر گونه کاری که شبیه آن می باشد به عنوان نمونه داربست : جهت رنگ کاری – سیمان کاری – سنگ کاری – رولپلاک سنگ – شیشه شویی و … معمولا با یک روش کاری داربست بندی می شوند و اختلاف آن ها در کمی بالا تر و یا پایین تر بستن قالب داربست در جهت دسترسی بهتر استاد کاران قرار میگیرد . در چنین داربست هایی که معمولا دیده اید فاصله پایه ها نسبت به یکدیگر سه متر و فاصله قالب ها از هم حدود یک و نیم متر و طول هر قالب داربست حدود یک متر براورد می شود . اینک در جهت محاسبه ابعاد داربست بندی با توجه به اندازه ها و اجناس مصرفی و هدف از داربست بندی طول محلی را که داربست در آن جا خرید لوله خواهد شد را بر مبنای ۳ متر محاسبه و ارتفاع را بر مبنای ۱٫۵ متر در نظر گرفته می شود .

از این رو که اگر به طور نمونه طول ۱۱ متر باشد ، چون حد اکثر فاصله پایه ها ۳ متر است پس سه دهنه بسته خواهد شد و برای دهنه آخر که دو متر مانده یک پایه به فاصله دو متر خرید لوله خواهد شد که به جز یک متر لوله دستگیره همه اجناس و اجرت خرید لوله به مانند پایه ۳ متری است لذا طول داربست را همان ۱۲ متر در نظر گرفته می شود . مورد دیگری که برای اندازه گیری داربست مهم می باشد چگونگی محاسبه و بر آورد شکستگی های بیرون آمده و فرو رفته ساختمان است . در پس و پیش های ساختمان با توجه به مطالب بالا در حالتی که برای آن فرو رفتگی یا بیرون آمدگی در داربست بندی ، مجبور به خرید لوله پایه اضافی باشد ، طول آن شکستگی را نیز همان ۳ متر قلمداد می شود .

در قوس ها که نمیتوان به مانند محل های مستقیم فاصله پایه ها را ۳ متر در نظر بگیریم (به دلیل قرار گرفتن تخته بنایی) ناگزیر فاصله پایه ها باید به هم نزدیکتر باشد که نزدیکی پایه ها بستگی به زاویه قوس دارد . در این گونه موارد فاصله هر پایه را نیز ۳ متر محاسبه میشود و به این ترتیب اختلاف هزینه داربست بندی در محل مستقیم و محل قوس دار ، برآورد می شود .

داربست بندی

داربست بندی

عمل داربست بندی کاربردهای بسیار زیادی دارد که بیشترین دلیل برپایی داربست جهت انجام کار در ارتفاع کوتاه یا بلند می باشد.بنابراین داربست بندی به دلیل اینکه زمینه ساز انجام کار در ارتفاع بلند برای کارگران است، میتواند زمینه ساز بروز حوادث شغلی که مربوط به کار در ارتفاع هستند می گردد.داربست پایدار بزرگترین وب سایت در زمینه ی داربست است .با توجه به اهمیت سرعت و امنیت در اجرای فعالیت های بسیار سخت ساختمانی گروه داربست آهن سازه به ارائه انواع خدمات داربست اقدام نموده و همچنین مدیریت گروه داربست آهن سازه با بیش از ۱۰ سال تجربه ی کاری در استان تهران،درصدد آن است که به ارائه بهترین خدمات ساختمانی با ضمانت بسیار زیاد در کلیه استان های کشور بپردازد.گروه داربست آهن سازه آماده ی عقد قرارداد با کلیه شرکت های ساختمانی و شرکت در مناقصه های دولتی و غیر دولتی و پروژه های کلان و غیرکلان دولتی و خصوصی برای نصب داربست و همچینین خرید داربست می باشد.

سازنده بست داربستی

خرید داربست

در ساختمان های با ارتفاع کم و در قسمت های داخلی، از داربست های کوتاه و با وزن پایین استفاده می شود. معمولا در این موارد دو عدد بشکه و یک یا دو تخته زیر پا قرار داده می شود. این کار اصولی و ایمن محسوب نمیشود بخصوص هنگامی که از بشکه به صورت خوابیده استفاده شود زیرا چرخش اتفاقی بشکه، احتمال سقوط ناگهانی کارگر را به دنبال خواهد داشت. با دو عدد نردبان دوطرفه و تخته زیرپایی، داربستی موقت برای کارهای سبک می سازند. قرار دادن ظرف ملات، مصالح سنگین مانند آجر، بلوک، … بر روی این داربست مجاز نمی باشد. حداکثر ارتفاع مجاز و قانونی این گونه داربست ها ۳ متر خواهد بود. تعمیرکاران و نقاشان این امکان را دارا می باشند که برای کارهای موضعی، از داربست های چهارپایه ای فلزی چرخدار ( سکوی کار متحرک ) استفاده نمایند .

خرید داربست

داربست های بلند فلزی

این داربست ها را با لوله های فولادی به قطر ۵ سانتیمتر با حداقل ضخامت ۴ میلیمتر و بست ها مربوط مونتاژ می نمایند. با وصل کردن لوله ها به یکدیگر به وسیله بست ها در زمانی بسیار اندک می توان داربستی ثابت و قدرتمند و محکم به وجود آورد و از آن برای کار در ارتفاع استفاده نمود. برای جلوگیری از واژگون شدن، باید داربست را به طریق مناسبی به دیوارهای ساختمان مهار کرد. حداکثر فاصله دو مهار ۶ متر میباشد .

بست لوله های افقی : این بست دو لوله افقی را تحت زاویه ۹۰ درجه به یکدیگر وصل مینماید .

میله شکافدار اتصال : برای طویل کردن دو لوله داربست به کار گرفته خواهد شد .

پایه قابل تنظیم : به جداره ی داخلی پایین لوله اتصال یافته و به وسیله آن ارتفاع پایه داربست تنظیم می گردد .

صفحه زیرستون : صفحه مربع شکل پایه داری است که برای توزیع بار از قسمت تحتانی ستون بر روی تکیه گاه مورد استفاده واقع خواهد شد .

قیمت داربست فلزی

قیمت داربست فلزی

این سری از داربست ها از سطح ساختمان به صورت سکو بیرون میزنند و به همین جهت به آن داربست ( سکوی ) پیش آمده گفته می شود . این داربست ها به دیوارهای ساختمان اتکا خواهند داشت و در مکانهایی که برپاسازی داربست ها مرسوم از سطح زمین غیر ممکن یا پر هزینه می باشد، مورد استفاده قرار گرفته میشود. همینطور که از ساختمان بالا میرود، آن ها هم از دیوار باز شده و توسط جرثقیل در محل جدید نصب می گردد و به این ترتیب در مصالح داربست صرفه جویی بسیار فراوانی به عمل می آید.

هزینه های اجرای داربست فلزی

۱- ارتفاع انواع داربست ۲- حجم انواع داربست ۳- محل خرید لوله انواع داربست ۴- امکان دسترسی به لوازم ( جنس کشی ) , ۵- تغییر فاصله های استاندارد و عرفی انواع داربست ۶- مهاری خور داربست ۷-نوع فعالیت ( داربست زیر بتن … داربست نماسازی ) و … / به شکل عمومی هزینه های خرید داربست ماهیانه می باشد ( یعنی شرکت ها یا کسانی که خرید می دهند بدون توجه به روزهای کاری شما هزینه یک ماه را دریافت می کنند. نحوه محاسبه داربست ها به صورت حجمی محاسبه خواهد شد یعنی با توجه متر مربع فضایی که اشغال نموده است تا ارتفاع مشخصی هزینه مشخصی خواهد داشت و در صورت افزایش ارتفاع به تناسب به قیمت آن افزوده می شود , معمولا صنف مصالح ساختمانی در هر سال نرخ نامه ای را برای اجرای داربست منتشر می نماید.

داربست ایستگاه صلواتی

انواع پوشش مناسب برای افرادی که مشغول در کار خرید لوله داربست فلزی هستند:

دستکش: انواع و اقسام دستکش ها در بازار و برای کارها و صنایع مختلف موجود می باشد اما دستکشی که در کار داربست باید مورد استفاده قرار گیرد ، دستکش برزنتی با ضخامت مناسب است تا بتواند از آسیب هایی که ممکن است به دست کارگران وارد آید جلوگیری کند. لباس کار: متاسفانه افرادی که در کشور ما به خرید لوله و کار بر روی داربست اشتغال دارند اغلب از لباس مخصوص و مناسب این کار استفاده نمی کنند و لباس های مختلفی بر مبنای راحتی یا سلیقه خود می پوشند ، در حالی که لباس توصیه شده برای این شغل لباس های کار یکسره است چرا که حجیم و دست و پا گیر نمی باشد ، از آراستگی خوبی برخوردار است و در فصل سرما نیز پوشش گرمایی مناسبی دارد. کفش کار: باز هم مثل لباس کار ، شاهد این موضوع هستیم که افراد برای کار بر روی داربست فلزی از کفش های معمولی استفاده می کنند که این امر می تواند خطرات فراوانی را به وجود آورد. به دفعات دیده شده که لوله های داربست به صورت سهوی رها شده و روی پای کارکنان افتاده و باعث آسیب دیدگی آنها شده است. به همین جهت باید از کفش های ایمنی که جلوی آن ها دارای محافظ آهنی می باشد استفاده شود. در این جا لازم به ذکر این نکته است که تمام پرسنل گروه داربست آهن سازه ملزم به استفاده از کفش و لباس مناسب و استاندارد می باشند.

جابجایی بار و استفاده از وسایل نقلیه مناسب :

جابجایی بار یکی از قسمت های مهم در این کسب و کار می باشد که باید در آن دقت زیادی به عمل بیاید ، زیرا کوچک ترین اشتباه می تواند منجر به بروز مشکلات جبران ناپذیری شود. برای حمل و جابجایی لوله های داربست که ۶ متر طول دارند بهترین و ایمن ترین وسیله ، خاور ها و کامیون ها می باشند اما به دلیل کاهش هزینه ها و به خصوص به خاطر وجود محدودیت های ترافیکی در شهر ها ، اغلب برای جابجایی لوله ها از وانت های نیسان استفاده می شود ، هرچند این نوع جابجایی مورد تایید نبوده و از نظر ایمنی توصیه می شود که از خاور استفاده شود اما با توجه به همه گیر بودن استفاده از نیسان برای جابجایی ، در اینجا ذکر چند نکته که می تواند خطرات حمل و نقل را به حداقل برساند خالی از لطف نیست. باید در جلو و انتهای باربند از سیم بوکسل استفاده شود . الائم مثلثی شکل احتیاط باید در انتهای لوله های داربست خرید لوله شود و حتما به صورت شب رنگ باشد . خودروی نیسان نباید بیش از صد شاخه لوله ۶ متری حمل کند . در حین رانندگی باید فلاشرها روشن باشد . اگر در شب حمل بار انجام می شود استفاده از چراغ گردان خطر در حمل بار الزامی است . سرعت مطمئنه در مواقعی که بار حمل می شود باید رعایت شود . دقت کنید که حمل بار کاری خطرناک است و می تواند به دیگران صدمه وارد کند پس حین رانندگی به اعصاب خود مسلط باشید و در رساندن بار به محل کار عجله نکنید .

داربست تابلو تبلیغاتی

خرید داربست فلزی

زمانی که بنایی ساخته می شود نیاز به انجام استاندارد ها و شرایطی در زمینه ی ساخت آن ساختمان یا بنا دارد . که از جمله این موارد داربست است . داربست لازمه ی ساخت محسوب می شود و در واقع اگر داربست نباشد ساختی هم در کار نخواهد بود و به این دلیل که ساخت بنا نیازمند موجودیت و قابلیت داربست است به اهمیت داربست افزوده است البته داربست فقط در ساخت بنا یا ساختمان خلاصه نمی شود و کاربردهای بیشماره دیگری نیز دارد . اغلب ساختمان سازان و یا کسانی که به داربست فلزی نیاز دارند به جای خرید داربست فلزی که هزینه ی سنگینی برای سازنده دارد از خرید داربست فلزی بهره می برند و در واقع هم هزینه ی کمتری می پردازند و هم اینکه بعد از اتمام کار درگیر ایجاد مکانی مناسب برای داربست نمی شوند . قیمت خرید داربست به عوامل زیادی بستگی دارد اینکه داربست فلزی باشد یا .. اینکه مساحت ساختمان و تعداد طبقات آن چقدر است و عوامل دیگر محیطی و جنس داربست . داربست آهن سازه در زمینه ی خرید داربست فلزی کمترین هزینه را به نسبت رقبا احتساب می کند و از نظر کیفیت ارائه بهترین عملکرد را به مشتریان عزیز ارائه می دهد .

خرید داربست فلزی

داربست فلزی

همانطور که در مبحث بالا اشاره کردیم اهمیت ویژه وجود داربست برای انجام امور دارد و هم اینکه خرید آن حتی گاهگداری از خرید آن به صرفه تر می باشد . و در مبحث بعد به خرید لوله داربست که مهمترین عامل در این زمینه می باشد اشاره خوایم داشت . خرید لوله داربست بسیار بسیار مهم است چون که در این صورت می توان با خیال آسوده از داربست استفاده کرد که ایمنی در این زمینه بسیار حائز اهمیت است . در این شرایط بیشتر نصاب ها مورد توجه هستند که داربست را به صورت مهندسی و با ایمنی کامل ببندند . و این خود مسئولیت بسیار سنگین و حساسی برای نصاب داربست منظور می شود . پس بدین ترتیب باید نصاب ها به بهترین شکل از عهده ی کار بر بیایند تا خطری عابر پیاده , ساختمان و کارگران ساختمان را تهدید نکند . داربست آهن سازه این اطمینان را به مشتریان عزیز می دهد که از نصاب متخصص و کاردان در این زمینه بهره می برد و با خرید لوله داربست فلزی مهندسی و ایمن خدمات خود را ارائه می دهد .

داربست فلزی

داربست فلزی تهران

داربست به علت اینکه در همه جا و در همه ی شهر ها مورد استفاده است به صورت جداگانه در تمامی شهر ها موجود می باشد و حتی در شهرهای بزرگ مانند تهران به صورت منطقه ای نیز تفکیک شده است و در واقع داربست فلزی تهران مختص تهران می باشد و خرید داربست در شهرهای دیگر نیز شامل همان مکان می باشد و در همان جا مورد استفاده می باشد . داربست آهن سازه به واسطه ی سرعت بخشی به کار و رعایت ایمنی در خرید لوله داربست فلزی و سایر داربست ها از تیمی متخصص بهره می برد و این اطمینان را به مشتریان می دهد که خرید لوله داربست به بهترین شکل و سریع ترین زمان و با ایمنی کامل انجام شود . خرید داربست فلزی در تهران با مقطوع ترین فیمت در بازار ارائه می گردد. و از بابت پوشش منطقه ای داربست آهن سازه تمامی نقاط تهران را تحت پوشش خود در آورده و با امکانات ویژه در خرید لوله داربست , خرید داربست و حتی فروش داربست فلزی آماده خدمت رسانی به مردم بویژه مشتریان عزیز می باشد .

داربست فلزی تهران

ایام شلوغ خرید داربست فلزی

خرید و خرید داربست نیز به مانند سایر مشاغل در ایامی از سال درخواست کننده زیادی دارد و بازار این کار در زمان هایی در طول یک سال دچار افت می شود . معمولا در نزدیکی مناسبت هایی مانند ماه محرم ( مخصوصا ده روزه ی اول ) ایام فاطمیه و جشن هایی مانند نیمه شعبان و روز ۲۲ بهمن و .. درخواست کننده فوق العاده زیادی برای خرید داربست وجود دارد . در این مواقع و نزدیک به این مراسم ها بهتر است شما یک هفته یا چند روز زودتر به سراغ کرایه داربست فلزی بروید تا به راحتی بتوانید شرکت مربوطه جهت انجام خدمات داربست را پیدا کنید و خیالتان را از بابت انجام صحیح کار راحت نمایید . و این مسئله باعث بهبود فعالیت گروه داربست جهت بستن سازه نیز می شود زیرا در زمان مناسب و بدون عجله کار شما را انجام می دهد چون در روز آخر و یا حتی ساعات آخر به دلیل تردد کار احتمال دارد کیفیت اتصال سازه فلزی پایین بیاید . قیمت خرید داربست در این مواقع نیز به دلیل تقاضای زیاد و عرضه ی کمتر افزایش چشمگیری پیدا می کند ولی گروه داربست فلزی آهن سازه و رعایت حقوق مردم و اصل مشتری مداری قیمت فروش و خرید داربست خود را در طول سال شمسی ثابت نگه داشته و این اطمینان را به مشتریان عزیز می دهد که با بالاترین کیفیت فعالیت و خدمات خود را ارائه میدهد . جهت سفارش داربست از بابت خرید یا خرید این سازه با شماره های موجود در سایت تماس حاصل نمایید .

فروش داربست

خرید داربست از جانب سازندگان ساختمان تحت چندین عامل است : اول اینکه سازنده اگر کسب و کارش ساختمان سازی است و همواره با داربست سرکار دارد بهتر است داربست فلزی را بخرد تا اینکه خرید کند . اما اگر قرار بر این باشد یک نفر ساختمان خودش را بسازد خرید کردن داربست صحیح تر می باشد . البته باید توجه داشت که در صورت خرید داربست به صورت دائمی به نسبت داربست مورد احتیاج جهت پیشبرد کار باید مکانی مناسب جهت نگهداری داربست تهیه کنند تا در صورت لزوم مجددا از داربست استفاده شود . البته باید به این نکته هم توجه کرد که کسانی که داربست را می خرند باید نصاب نیز در جهت خرید لوله داشته باشند چون خرید لوله کردن داربست کار فوق تخصصی می باشد که گهگداری به سبب بی توجهی به این مسئله دلیل بر خسارت های بسیار زیاد خواهد شد و این به خودی خود از دلایل قابل برای خرید کردن داربست می باشد . داربست آهن سازه چه در زمینه ی فروش داربست و چه در زمینه خرید داربست و حتی خرید لوله ایمن داربست فلزی آماده خدمت رسانی به مردم می باشد .

داربست

خرید انواع داربست فلزی

داربست مثلثی : این نوع داربست از فریمهای مثلثی تشکیل شده اند که به صورت نر و ماده به یکدیگر متصل می شوند و در کفراژبندی دال یا تیر و همچنین پلها به کار می روند. فریم این نوع داربست در سه تیپ ۵/۰ و۷۵/۰ و ۱ متری تولید می شوندکه با قرار دادن سرجکهای قابل رگلاژ در قسمت بالای این داربست ها برای هر ارتفاعی قابل تنظیم می باشند. عرض فریم های داربستی مثلثی ۱۲۰ سانتی متر می باشد که می تواند دارای مقاطع افقی مثلثی یا مربعی باشد.

مزایای استفاده از داربست های مثلثی به شرح ذیل است: ۱٫ سهولت و سرعت در باز و بسته شدن و عدم نیاز به آچار جهت بستن اتصالات / ۲٫ باربری بسیار زیاد در کفراژ بندی دالهای بتنی به لحاظ داشتن عضوهای مورب ثابت / ۳٫عدم نیاز به کارگر ماهر داربست بندی و مونتاژ قطعات توسط کارگر ساده

داربست چکشی ستاره

این نوع داربست از پایه های قائم و مهارهای افقی در اندازه های مختلف تشکیل شده است. پایه های این نوع داربستها در طولهای ۳، ۵/۲، ۵/۱ و ۱و۵ / متر تولید می شوند و با قرار دادن سرجک های قابل رگلاژ در قسمت بالائی و پایه جکهای قابل رگلاژ در قسمت پائین داربست برای هر ارتفاع و اختلاف ترازی قابل تنظیم می باشد. خرید لوله مهارهای افقی بر پایه های داربست به سادگی و با ضربه چکش امکان پذیر می باشد و اتصال پایه های داربست به یکدیگر با مغزی و پین میسر خواهد شد.

مزایای استفاده از داربست های چکشی به شرح ذیل می باشد: .۱سهولت و سرعت در باز و بسته شدن و عدم نیاز به آچار جهت بستن اتصالات / .۲قابل توسعه در پلان و در ارتفاع بدون محدودیت و عدم / .۳نیاز به مهاربندی در ارتفاع های زیاد / .۴قابل استفاده در داربست بندی نمای ساختمان ها و یا تأسیسات پالایشگاهی و غیره / .۵باربری زیاد در کفراژ بندی دالهای بتنی / .۶عدم نیاز به کارگر ماهر داربست بند و مونتاژ قطعات توسط کارگر ساده / .۷سهولت در جابجایی و انتقال آن به دلیل سبک بودن قطعات / قابل استفاده در کفراژبندی سقفهای قوسی و غیر همسطح / ۹٫ داربست چکشی ستاره ای نقاط مشترک و تفاوت هایی با داربست های چکشی کاسه ای دارد. / سرعت مونتاژ ودمونتاژ در این نوع داربست بسیار سریعتر از انواع دیگر داربست است.

داربست چکشی کاسه ای : این نوع داربست از پایه های قائم و مهارهای افقی در اندازه های مختلف تشکیل شده است. پایه های این نوع داربستها در طولهای ۳ ، ۲/۴ ، ۱/۸ ، ۱/۲ ، ۰/۶ متر تولید می شوند و با قرار دادن سرجک های قابل رگلاژ در قسمت بالائی و پایه جکهای قابل رگلاژ در قسمت پائین داربست برای هر ارتفاع و اختلاف ترازی قابل تنظیم می باشد. خرید لوله مهارهای افقی بر پایه های داربست به سادگی و با ضربه چکش امکان پذیر می باشد و اتصال پایه های داربست به یکدیگر با مغزی و پین میسر خواهد شد.

مزایای استفاده از داربست های چکشی به شرح ذیل می باشد: .۱سهولت و سرعت در باز و بسته شدن و عدم نیاز به آچار جهت بستن اتصالات / .۲قابل توسعه در پلان و در ارتفاع بدون محدودیت و عدم / .۳نیاز به مهاربندی در ارتفاع های زیاد / .۴قابل استفاده در داربست بندی نمای ساختمان ها و یا تأسیسات پالایشگاهی و غیره / .۵باربری زیاد در کفراژ بندی دالهای بتنی / .۶عدم نیاز به کارگر ماهر داربست بند و مونتاژ قطعات توسط کارگر ساده / .۷سهولت در جابجایی و انتقال آن به دلیل سبک بودن قطعات / قابل استفاده در کفراژبندی سقفهای قوسی و غیر همسطح / *. داربست چکشی ستاره ای نقاط مشترک و تفاوت هایی با داربست های چکشی کاسه ای دارد.

قیمت لوازم داربست

در لیست زیر می توانید قیمت لوازم داربست از جمله: رابط 17 سانتی، مغزی داربست، بست تک پیچ، H بست، بست گردون، بست داربستی سنگین، رابط 20 سانتی، بست داربستی مشاهده کنید.

اتصالات, مارک: آهن سازه،فولاد بست،فولادسازان و...باتوجه به درخواست شما موجود می باشد. دریافت سفارش و فروش انواع لوازم، تجهیزات و اتصالات داربست نظیر بست چهارپیچ سبک و سنگین، رابط، مغزی، بست گردون، بست H از مارک های متنوع و به شرط اصل بودن برند. انواع تجهیزات داربست با برندهایی نظیر آهن سازه، فولادبست و فولادسازان در مقادیر دلخواه، بسته به نیاز مشتری تولید و عرضه می شود. بهترین پیشنهاد قیمت با توجه به محل تخلیه شما ارائه می شود.

راهنمای خرید

پس از استعلام قیمت محصول توسط شما، کارشناسان فروش آهن سازه، قیمت و مشخصات محصول، شرایط پرداخت، زمان بارگیری و تحویل محصول و سایر جزئیات سفارش را در قالب پیش فاکتور به اطلاع شما می رسانند. پس از تایید پرداخت، واحد ترابری و لجستیک آهن سازه دستور بارگیری و ارسال بار را دریافت می کند، و بعد از تایید قیمت کرایه از سوی مشتری، طبق زمان بندی اعلام شده، نسبت به تحویل بار به آدرس و مشخصات دریافتی از مشتری، اقدام می کند.

چند نکته در هنگام خرید

- مشخصات و ویژگی های هر محصول، اعم از نوع، سایز، حالت، استاندارد، محل بارگیری و تحویل (کارخانه یا بنگاه)، واحد، قیمت هر واحد و هم چنین تاریخ و ساعت آخرین به روزسانی در لیست قیمت ها آورده شده است.

کاربرد های داربست فلزی

برای نمای ساختمان

کاربردهای داربست فلزی

داربست دسترسی کارگران به نقاط مرتفع و دوردست سازه را آسان می کند و در طول مدت ساختمان سازی، تعمیر و مرمت استفاده می شود و قالب ظاهری آن براساس نوع پروژه متفاوت است.

داربست پشتیبان رایج ترین نوع آن است که از پایین به بالا خرید لوله می شود و در اکثر ساختمان سازی ها مشاهده می کنیم و ساده ترین، راحت ترین، ایمن ترین و کم هزینه ترین ساختار داربست است. در صورت ارتفاع بیش از حد و یا حمل و نقل سنگین از داربست پشتیبان بیشتر استفاده می شود.

داربست معلق معممولا از پشت بام و یا ساختمان و یا انواع سقف های متحرک آویزان است و گزینه خوبی برای مواقعی است که ساخت یک پایه مقدور نبوده و یا در سطوح بالاتر که دسترسی به تجهیزات محدود است و سرهم کردن داربست از پایین به بالا غیرعملی باشد.

داربست غلتان از لحاظ ساختاری مشابه داربست پشتیبان است و به جای به کارگیری یک پایه ثابت و امکان تحرک از قرقره های متحرک استفاده می شود و گزینه خوبی برای انجام کار در امتداد سازه است، زمانی که کارگران روی داربست هستند برای ایمنی بیشتر این قرقره ها قفل می شوند.

محل خرید داربست فلزی

قیمت داربست فلزی : داربست فلزی غالبا از جنس فولاد است و قیمت آن بر اساس نرخ قیمت فولاد در بازار محاسبه می شود. با توجه به نواسانات موجود در بازار، سال ۹۸ وضعیت فولاد اوضاع نابسامانی داشته و سبب شده تا تعیین قیمت داربست فلزی در سال جاری به آسانی قابل پیش بینی نباشد. این افزایش قیمت باعث شده تا بسیاری از تولیدکنندگان داخلی، تولیدات خود را متوقف و یا دست به افزایش قیمت داربست فلزی بزنند. قیمت لوله های داربستی بر اساس ضخامت و بر حسب کیلوگرم محاسبه می شود. به طور میانگین داربست فلزی در هر کیلوگرم بین ۳ تا ۶ هزار تومن در سال ۹۷ به فروش می رسید. حال آنکه مشکلات بازار فولاد می تواند باعث افزایش و یا کاهش نوسانی قیمت داربست های فلزی در ماه های آینده شود. اما در این میان قیمت خرید داربست های فلزی نیز دستخوش تغییر خواهد بود. جزء اصلی این داربست ها غالبا از لوله های فولادی تشکیل می شود که در طول های ۶ متری و ۳ متری مورد استفاده قرار می گیرد. قطر هر یک از این لوله های فولادی ۴۸٫۳ میلی متر است که با نام لوله های ۵ سانتی متری از آن ها یاد می شود. هزینه خرید داربست فلزی به عوامل دیگری همچون ارتفاع و حجم داربست مورد نیاز، محل خرید لوله داربست، نوع کار، مهاری خور داربست و … بستگی دارد. اما به طور کلی و پس از در نظر گرفتن این نکات، هزینه کرایه داربست به صورت ماهیانه محاسبه می شود. بنا بر زمان بر بودن پروسه خرید لوله و جمع کردن داربست های فلزی و دستمزد کارگران، هزینه خرید داربست به ازای چند روز برابر با هزینه خرید یک ماه می باشد. داربست آهن سازه با سال ها تجربه در زمینه تامین و راه اندازی داربست های فلزی در استان تهران، نه تنها ایمنی و کیفیت را تضمین می کند، بلکه در تلاش است تا نرخ تغییرات قیمت بازار را تا حد قابل قبولی ثابت نگاه دارد.

داربست آهنی

فروش لوله داربست

لوله هایی که برای داربست هست قیمت های آنها توسط کارشناسان و متخصصین به محض اینکه تغییر پیدا بکند در بازار لیست آن آپدیت می شود و در این صفحه قرار می گیرد، این لوله ها کاربردها و کارایی های خیلی گوناگونی دارد و حجم بهره گیری از آنها خیلی بالا می باشد.

و پر اهمیت ترین کارایی این لوله ها به این شکل است که برای دسترسی به یک سری نقاطی که ارتفاع آنها بالاتر از ۲ متر هست نیاز هست که داربست نصب شود و این لوله ها اسکلت بندی برای این سازه ها میباشد و همینطور کارایی های زیادی دیگر برای ساخت سوله و پل خواهد داشت.

و این قیمت این لوله ها هم برای کسانی که در زمینه ساخت ساختمان فعالیت می کنند برای اینکه هزینه های آنها پایین بیاید خیلی اهمیت دارد و این قیمت این لوله ها که به شکل ۶ متری می باشند و ضخامت آنها هم دو در ۵ و یا ۲ در ۳ میلی متر هست می توانید شما در این صفحه قیمت های آنها را هر روز ببینید و به محض اینکه قیمت تغییر کند در اینجا اعمال خواهد شد.

داربست ایستگاه صلواتی محرم

قیمت فروش لوله داربست کارکرده دست دوم

قبل از اینکه هر کس بخواهد این لوله ها را دریافت کند باید آنها را تست کنند و مورد سنجش خود قرار دهد تا اینکه به دست شخص اول که بوده است کیفیت آن و خیلی پایین نیامده باشد بنابراین باید مورد تایید کارشناسان باشد و بعد از آن در بازار عرضه گردد و این لوله ها که نام آنها لوله ۵ هم هست و انواع سنگین و سبک دارد مورد معامله هستند.

این لوله ها بعد از اینکه در کنار همدیگر قرار می گیرد داربست را درست می کند و سبب می شود تا امنیت کارگران بالا برود و به راحتی و به آسانی کار انجام گیرد به همین دلیل است که مقاومت و استحکام و کیفیت این لوله ها در هنگام فروش خیلی اهمیت دارد و باید کیفیت آنها مطابق با استانداردها باشد و بعضی از این لوله ها که از جنس فولاد می باشد به وسیله طریقه های گوناگونی مانند آبکاری در هنگام زنگ زدگی و همینطور پوسیدگی مقاوم سازی خواهد شد.

داربست فلزی

فروش فوری لوله داربست

تحویل دادن سریع و به موقع محصولاتی که خریداری می شود به شدت برای مشتریان اهمیت دارد به همین خاطر است که یکسری مراکزی دارای اعتبار وجود دارد که لوله های داربستی را به شکل فوری به فروش می رسانند و این برای مشتری به شدت پر اهمیت است.

و یکی دیگر از چیزهایی که سبب شده تا توجه خریداران جلب گردد این هست که این قیمت لوله های داربستی مناسب می باشد و خرید آن هم به قیمت روز خواهد بود و با توجه به اینکه کیفیت لوله ها متفاوت است انواع آنها متفاوت است که روش تولید آنها متفاوت است جنس لوله و خیلی موارد دیگر همه دست به دست هم می دهند و قیمت را به وجود می آورند و اکثر این نوع لوله ها از جنس فولاد خواهد بود و فولاد هم که در بورس خریدار خریداری و به فروش می رسد بازار آن دچار نوسانات زیادی است.

بنابراین باید در هنگام یا سریع و قیمت ها توجه کرد این نوع لوله ها به وسیله شرکت های گوناگونی در خارج و داخل کشور به فروش می رسد و همینطور تولید می شود و به وسیله شرکت هایی که دارای برندهای اعتبار هستند وارد کشور می شوند و توسط آنها توزیع می گردد به همین دلیل هست که در برندهای گوناگونی این لوله ها به فروش می رسد و آنها قیمت را مشخص میکند.

اسکلت داربست

قیمت لوله داربست 17 کیلویی

قیمت این لوله ها به دلیل این که از جنس فولاد و آهن می باشند خیلی بسته به وزن آنها هست و لوله هایی که سنگین تر باشد قطعاً قیمت آنها هم بیشتر خواهد بود و آن دسته از لوله هایی که وزن آنها کمتر باشد قیمت آن خواهند کمتر خواهد بود و لوله باید سبک باشد اما عمر آنها طولانی باشد.

و طبیعتاً آن هایی که آهن بیشتری دارند و وزن آنها سنگین تر هست عمر آنها هم بیشتر می باشد، اما آهنگ هایی که سبک تر هستند و وزن آنها هم کمتر می باشد عمر آنها هم کمتر خواهد بود و الان به دلیل اینکه قیمت دلار در حال نوسان می باشد قیمت آهن هم دچار نوسان هست و بالا و پایین می رود.

بنابراین توصیه می شود زمان این لوله ها خریداری شود که قیمت آهن پایین بیاید و قیمت مناسبی داشته باشد.

لوله داربست

قیمت لوله داربست

این لوله ها در اهواز هم تولید می شود و در این شرط به مغازه ها و فروشگاه های مربوطه توزیع می گردد و فروشگاه های زیادی در اهواز برای فروش لوله ها که برای داربست هستند وجود دارد.

قطر لوله داربست

داربستهای که برای ساخت و ساز ساختمان ها وجود دارد سازه های از جنس فلز می باشند که برای دسترسی به جاهای سخت و صعب ساختمان استفاده می شود و این نوع سازه ها از لوله های ۳ تا ۶ متری استفاده می گردد و لوله داربستی هم می گویند که قیمت آن بسته به وزن مختلف خواهد بود و سازهای استانداردی هم دارد که قطر خارجی آن چهل و هشت میلیمتری می باشد و ضخامت دیواره آن هم سه میلیمتری و طول آن هم ۶ متری خواهد بود.

و این نوع داربست ها از اتصال لوله های داربستی به وجود می آید و اینها همان لوله صنعتی هستند.

داربست نمایشگاه

قیمت لوله داربست تهران

در شهر تهران هم از آنجا که ساخت و ساز به شدت زیاد است استفاده کردن از داربست ها هم افزایش پیدا کرده است و فروشگاهها و اماکنی برای اجاره لوله داربست در این شهر وجود دارد که از آن می تواند از آنجا این خدمات را دریافت کنند.

اما قیمت آن بسته به آهن هست و هر اندازه قیمت آهن افزایش پیدا کند قیمت لوله داربست هم افزایش پیدا می کند و هر اندازه قیمت اهن کاهش پیدا کند قیمت این لوله ها هم کاهش پیدا خواهد کرد.

نصاب داربست

قیمت لوله داربستی

فروش این نوع لوله ها در منطقه شادآباد تهران هم که یکی از عوامل اصلی در ساخت و ساز می باشد به شدت افزایش پیدا کرده است و برای اینکه کار برای کارگران آسان شود و به راحتی بتوانند به سخت ترین جاها در ساختمان دسترسی پیدا کنند می توانند از این لوله ها استفاده نمایند و این دوره ها به شکل افقی و عمودی نصب می شوند و بر روی همدیگر سوار خواهند شد و تعادل را ایجاد می کنند.

تا کارگران بتوانند با سوار شدن بر روی این لوله ها به جاهای بالا و سخت و دشوار دست پیدا کنند و قیمت آنها هم متفاوت خواهد بود و بسته به همان عواملی که جلوتر ذکر مختلف خواهد شد.

داربست ساختمان

قیمت لوله داربست 6 متری

لوله های داربست به لحاظ متراژ ۶ متری هستند به شدت فروش آنها افزایش پیدا کرده است و این نوع لوله ها ضخامت آنها ۳ میلی متر و قطر آن ها هم ۴۸ میلیمتر هد بود که به شدت فروش آنها زیاد شده است و می توان از فروشگاه های مربوطه این نوع لوله ها را دریافت کردند، اما قیمت آنها بستگی به قیمت آهن دارد و در حال افزایش و کاهش است.

لوله داربست نما

قیمت لوله داربست نو و دست دوم

یکی از وسایل مهمی که در زمان ساختمان سازی، بازسازی ساختمان و یا نماکاری ساختمان استفاده می شود، لوله فلزی است. از آنجایی که لوله های داربست در ساخت وساز بسیار کاربردی و پراهمیت هستند مسئله استحکام، جنس و ضخامت آن ها نیز اهمیت زیادی دارد، زیرا در صورتی که این لوله های داربستی دارای مشخصات مناسب و مقاومت کافی نباشند ممکن است موجب بروز خسارات مالی و یا آسیب های جانی شوند.

لوله اسکلت داربستی یکی از پرکاربردترین وسیله ها در ساخت وساز است. این لوله ها در قیمت های مختلفی ممکن است عرضه شوند و از آنجایی که عوامل متعددی ممکن است بر قیمت لوله داربست تأثیر بگذارد، در ادامه قصد داریم به بررسی این عوامل بپردازیم:

لوله داربست

لوله داربست، لوله فولادی است که برای ساخت وساز، تعمیرات ساختمانی و یا نماکاری مورداستفاده قرار می گیرد. نصب و اجرای لوله اسکلت داربستی به دلیل محافظت از مصالح و جان افراد بسیار حائز اهمیت است، از این رو باید نصب آن را به افراد باتجربه در این زمینه بسپاریم. این لوله ها دارای لوازمی جهت اتصال به یکدیگر هستند که در ابعاد و اندازه های مختلفی تهیه و در بازار عرضه می شوند.

لوله های داربست ممکن است بسته به نیاز در اندازه های مختلفی تولید شده و مورداستفاده قرار بگیرند. این لوله ها بسیار پرکاربرد هستند و می توان گفت استفاده نکردن از آن ها در یک ساخت وساز تقریباً امری غیرقابل اجتناب است. در هنگام ساخت و ساز ممکن است نیاز باشد لوله های فولادی داربست را اجاره بگیرید یا پیمانکار خودش لوله های داربست را داشته باشد و در ساخت وساز شما استفاده کند.

در صورتی که خودتان در امر ساخت وساز فعالیت دارید، ممکن است احتیاج داشته باشید تا این لوله ها را خریداری کنید تا در ساختمان ها و پروژه های مختلف به راحتی از آن ها استفاده کنید و دیگر هزینه اضافی جهت اجاره لوله فلزی پرداخت نکنید. پیمانکاران و مهندسان گرامی بسته به بودجه و شرایط خود می توانند لوله داربست نو و یا دست دوم تهیه کنند.

قیمت لوله داربست

ممکن است لوله های داربست در اندازه ها و ضخامت های متفاوتی موردنیاز باشند. لوله اسکلت داربست باید دارای استحکام کافی باشد، از این رو جنس مناسب در لوله های داربست اهمیت می یابد. این لوله ها دارای ضخامت های مختلف، جنس های متفاوت و یا رنگ و طول متفاوتی هستند. با توجه به این موضوع قیمت این لوله ها بسته به عوامل مختلفی که ذکر تعیین می شود که در ادامه به بررسی هر کدام از این عوامل می پردازیم:

جنس لوله داربست

از جمله مهم ترین عوامل مؤثر بر قیمت لوله فلزی جنس آن است. جنس لوله داربست یکی از نکات مهمی است که پیمانکاران و افرادی که در زمینه ساخت وساز فعالیت دارند در زمان خرید باید به آن توجه کنند. لوله داربست ممکن است جنس ها و آلیاژهای مختلفی داشته باشد و بسته به جنسش قیمت های متفاوتی خواهد داشت.

جنس این لوله ها ممکن است آهنی یا چوبی باشد ولی بیشتر لوله های داربستی از آهن ساخته می شود. لوله های داربستی که از آهن تولید می شوند اغلب بیشترین کاربرد را در ساخت وساز دارند. لوله های آهنی به دلیل سهولت کار با آن در مواردی مانند صنایع و بنایی ها بیشتر مورداستفاده قرار می گیرند.

ضخامت لوله داربست

مانند جنس، لوله اسکلت داربستی ممکن است دارای ضخامت های متفاوتی نیز باشد. این لوله ها معمولاً در سه وزن سبک و متوسط و سنگین تولید و استفاده می شوند و بسته به کاربردهای مختلفی که دارند، ضخامت و وزنشان مشخص می گردد. پیمانکاران و فعالان صنعت ساختمان سازی ممکن است بنا به شرایط و نیاز خود، اقدام به خرید لوله داربست بر اساس ضخامت آن نمایند. واضح است که هر چه ضخامت لوله افزایش یابد، مقاومت و استحکام آن در مقابل شرایط آب و هوایی بالا رفته و تحمل بار افزایش می یابد.

در مقابل هر چه ضخامت لوله های داربستی کاهش یابد مقاومت آن ها کمتر شده و استحکام کمتری نیز خواهند داشت. البته لازم به ذکر است که لوله داربست هر چه ضخامت کمتری داشته باشد سبک تر است، راحت تر حمل می شود و جابه جایی آسان تری دارد. لوله های فلزی داربست معمولاً در ضخامت های 2، 2.5، 3، 4 میلی متر در بازار عرضه می شوند.

رنگ لوله داربست

از آنجایی که لوله داربست برای تعمیرات و مراحل ساخت وساز استفاده می شود معمولاً مسئله رنگ در مورد آن چندان مطرح نیست و نقش تعیین کننده ای در قیمت آن ندارد. حتی در مورد خرید لوله های داربست دست دوم و استفاده شده در زمان خریداری به همان رنگ اولیه و اصطلاحاً رنگ رفته هستند که مشکلی در خرید و کاربرد آن ها ایجاد نمی کند.

ممکن است فکر کنید رنگ لوله داربست اصلاً اهمیت ندارد، اما این گونه نیست! همان طور که می دانید بحث کیفیت در مورد این لوله ها اهمیت فراوانی دارد. رنگ آمیزی لوله های داربست ممکن است به عنوان یک عامل ضدزنگ عمل کرده و مانع از پوسیدگی و خوردگی آن در برابر عوامل محیطی و رطوبت شود. از آنجایی که این لوله ها پس از نصب در معرض رطوبت و بارش قرار می گیرند، مسئله رنگ لوله ها ممکن است مهم تلقی شده و در قیمت آن ها تأثیر بگذارد. همچنین رنگ آمیزی مناسب ممکن است طول عمر لوله داربست را افزایش دهد.

طول لوله داربست

یک نکته مهم دیگر در مورد لوله های داربست فلزی، طول آن ها است. واضح است که با افزایش طول لوله ها، وزن آن ها افزایش یابد و قیمت لوله ها نیز بالا می رود. البته طول لوله فلزی به کاربرد آن در ساختمان سازی بستگی دارد. فعالان ساخت وساز می توانند لوله های داربست را تا 6 متر خریداری کنند. معمولاً پیمانکار یا فرد خریدار بر اساس نیاز و کاربرد لوله ها تحلیل و بررسی های لازم را انجام داده برحسب آنچه برای نماکاری یا ساخت وساز نیاز است، لوله ها را سفارش می دهد.

لوله داربست نو یا دست دوم

فرد خریدار ممکن است تمایل داشته باشد لوله داربست نو یا دست دوم تهیه کند. لوله اسکلت داربستی دست دوم مطمئناً قیمت پایین تری نسبت به لوله جدید و استفاده نشده دارد، اما توجه کنید که این لوله ها در صورت استفاده شدن نیز چندان تغییر نمی کنند! کافی است در زمان خرید دقت لازم را داشته باشید. لوله های داربست دست دوم معمولاً رنگ و شکل ظاهری خود را از دست می دهند اما همچنان کارایی قبلی را دارند و فقط به واسطه اینکه دست دوم هستند قیمت پایین تری دارند.

محل تولید لوله داربست

امروزه با توجه به کاربردهای فراوان لوله اسکلت داربست، کارگاه ها و بخش های صنعتی مختلفی در زمینه تولید این لوله ها فعالیت دارند. البته شما می توانید این لوله ها را به صورت دست دوم نیز خریداری کنید که در این صورت محل فروش آن ها تفاوت خواهد داشت، زیرا تولیدکننده ها و کارگاه های لوله داربست معمولاً محصولات نو را عرضه می کنند. این موضوع که لوله داربست مخصوص چه آب و هوایی ساخته شود، در چه کارگاه معتبر و چه شهری ساخته شود نیز در قیمت آن تأثیر خواهد گذاشت.

همچنین طبیعی است که هر چه کارگاه تولیدکننده لوله فلزی در دسترس تر باشد هزینه های حمل و نقل آن نیز کاهش می یابد، بنابراین خریداران محترم باید توجه کنند که لوله های داربست موردنیاز خود را از کجا تهیه می کنند، زیرا این مسئله هم در کیفیت و هم در قیمت آن تأثیر مستقیم دارد.

شرکت تولیدکننده لوله داربست

شرکت های تولید کنند ممکن است از آلیاژها و مواد مختلفی برای تولید لوله داربست استفاده کنند. از این رو این عامل ممکن است در قیمت لوله های فلزی مؤثر باشد. مطمئناً هر چه جنس لوله مرغوب تر باشد، قیمت آن نیز افزایش می یابد.

چگالی لوله داربست

یکی از عامل مهم دیگر در مورد لوله های داربست، چگالی آن ها است. چگالی در کیفیت لوله داربست بسیار اهمیت دارد. چگالی نشان دهنده خالص بودن و باکیفیت بودن جنس این لوله ها است. به طور کلی هر چه چگالی افزایش یابد به معنی جنس بهتر لوله داربست است. معمولاً شاخص چگالی لوله داربست آهنی عدد 7.845 است که این عدد هم در بین شرکت های معتبر تولیدکننده لوله داربست ثابت و یکسان است.

بهترین برندهای لوله داربست در ایران کدام ها هستند؟

در صورتی که قصد خرید لوله داربست نو یا حتی دست دوم را دارید، بهتر است با برندها و شرکت های معتبر تولیدکننده لوله های داربست آشنا شوید. لوله های داربست را چه نو و چه قدیمی و استفاده شده تهیه کنید، مسئله برند آن ها اهمیت دارد، زیرا برندهای مطرح و شرکت های شناخته شده معمولاً محصولات باکیفیتی عرضه می کنند و محصولات خود را از مراحل کنترل کیفیت می گذرانند که باز هم در بحث کیفیت لوله ها تأثیر می گذارد.

شما حتی اگر قصد تهیه لوله های دست دوم را داشته باشید، بهتر است از شرکت تولیدکننده آن مطلع شده و سپس خرید کنید، دلیل آن هم طول عمر و کیفیت است هرچند لوله های داربست از نظر کیفیت با یکدیگر تفاوتی چشمگیری ندارند. از جمله شرکت های معتبر و بنام تولیدکننده لوله اسکلت داربست می توان ساوه، سپنتا، سپاهان، تهران شرق، کیهان، یاران، ایران بست، سمنان، فولاد بست، پارک بست و فولاد سازان را نام برد. لازم به ذکر است که برخی از این شرکت ها حتی فروش آنلاین لوله داربست نیز دارند.

برآورد هزینه لوله داربست نو و دست دوم

اگر یک مهندس هستید یا اگر یک پیمانکار هستید و در زمینه ساخت وساز فعالیت دارید حتماً با برآورد هزینه سروکار داشته اید. برآورد هزینه مهم ترین اقدام قبل از خرید هر مصالح و وسیله ای است که نیاز دارید. در واقع با محاسبه هزینه قبل از خرید و حساب و کتاب، شما متوجه می شوید چه چیزی با چه جنسی نیاز دارید و با بودجه ای که در دست دارید دقیقاً چه محصولی را از کجا می توانید تهیه کنید.

همان طور که می دانید امروزه قیمت تمامی مصالح ساختمانی و ابزارهای موردنیاز ساخت وساز در حال نوسان است که البته قیمت لوله فلزی از این قاعده مستثنی نیست. قبل از اقدام به خرید بهتر است یک محاسبه انجام داده و نوع خرید خود را مشخص کنید. به عنوان مثال اگر دائماً در زمینه ساخت وساز فعالیت دارید، اجاره لوله داربست برای شما هزینه های اضافی در بر خواهد داشت و بهتر است یک بار لوله های داربست را تهیه و از آن ها استفاده کنید اما در صورتی که یک یا چند بار به داربست نیاز پیدا می کنید، می توانید آن ها را اجاره کنید.

در صورتی که لوله اسکلت داربستی به حجم زیاد نیاز دارید بهتر است لوله های داربست دست دوم خریداری کنید. این لوله ها دقیقاً همان کاربردی را دارند که لوله های نو و استفاده نشده دارا هستند، اما ممکن است ظاهری زنگ زده و پوسیده داشته باشند.

یک نکته مهم نیز این است که لوله های داربست قدرت نقدشوندگی خوبی دارند، یعنی حتی اگر یک یا چند بار به لوله های داربست نیاز پیدا می کنید باز هم می توانید آن ها را بخرید. سپس بعد از اتمام کار آن ها را به قیمت مناسبی بفروشید و حتی سود خوبی نیز بکنید! این لوله ها کاربردهای زیادی در صنعت ساختمان سازی دارند و دقیقاً به همین دلیل نیز به راحتی به فروش می رسند.

در صورتی که به لوله اسکلت داربست نیاز دارید، بهتر است دست نگه دارید! ابتدا یک حساب حتی سرانگشتی انجام دهید و مقدار و نوع نیاز خود را مشخص کنید. سپس برحسب شرایط خود می توانید لوله داربست را اجاره یا خریداری کنید. همچنین می توانید لوله های داربستی را به صورت نو یا دست دوم تهیه کنید. در این مقاله تمامی عوامل مؤثر بر قیمت لوله فلزی موردبررسی قرار گرفت تا شما عزیزان بتوانید با اطلاعات و اطمینان بیشتری خرید خود را انجام دهید.

داربست بندی

1: لوله داربستی چیست؟

همه ما لوله داربستی را به وفور به چشم دیده ایم و همان طور که می دانید لوله داربست، فلزی تیره رنگ بوده که با اتصال با بست ها و قالب های ویژه خود، مورداستفاده قرار می گیرند. لوله های داربست، لوله های فلزی هستند که اغلب برای نصب داربست استفاده می شوند و در واقع یک سیستم پشتیبان هستند که در قسمت خارجی ساختمان ها و سازه های در حال ساخت نصب می شود. داربست به کارگران این امکان را می دهد که با بالا رفتن از این سازه های موقت و ایستادن روی سکوها، به سطوح بالایی ساختمان یا سازه دسترسی داشته باشند. لوله های داربست دارای طول های مختلفی هستند، بنابراین ساختار داربست می تواند متناسب با یک کار خاص سفارشی شود. لوله داربست ها با استفاده از کوپلرها به هم متصل می شوند که از خم شدن یا حرکت اضافی در هنگام تکمیل سازه جلوگیری می کنند و بسته به کاربرد موردنظر می توانند اندازه و عملکرد متفاوتی نیز دارند. لازم به ذکر است که لوله ها و کوپلرها مدولار هستند، بنابراین می توان اشکال، ارتفاع، طول و عرض متفاوتی از سازه ها ساخت.

جالب است بدانید ساخت چنین لوله هایی بسیار راحت و بی دردسر بوده و همین موضوع باعث می شود کارخانه های متعددی اقدام به ساخت این لوله ها کنند. لوله داربستی، تحت عنوان لوله نمره 5 نیز شناخته می شود که این نشان از ساخت اکثر این لوله ها در سایز 11.2 اینچی دارد. طول این لوله ها نیز معمولاً 3 تا 6 متر خواهد بود. لازم به ذکر است که لوله اساس ساخت لوله داربستی، فولاد و گالوانیزه است و در انواع مختلفی تولید می شود. همچنین این لوله ها به دو صورت درزدار و بدون درز تولید و عرضه می شوند که هر یک از آن ها ویژگی های خاص خود را دارد.

2: داربست چیست؟

همان طور که در ابتدای مطلب نیز گفته شد، لوله داربستی اغلب برای داربست مورداستفاده قرار می گیرد، پس بهتر است اطلاعاتی را نیز در رابطه با داربست ارائه کنیم. داربست ها در واقع سازه های فلزی هستند که به منظور سهولت دست یابی به نقاط مرتفع ساختمان و سایر سازه ها و یا به عنوان تکیه گاهی برای بخش از سازه، به صورت موقت احداث می شوند. برای نصب داربست، باید از افراد ماهر و دقیق کمک گرفت چرا که در صورت عدم نصب صحیح و اصولی، امکان بروز ضررهای جانی و مالی جبران ناپذیری وجود خواهد داشت. برای نصب داربست، از لوله داربستی به همراه اتصالات مخصوص، شامل بسته ای چهار پیچ، بست دو پیچ، آهن گیر، اتصال و... استفاده می شود. لازم به ذکر است که لوله داربستی مورداستفاده در نصب داربست، معمولاً ضخامتی به اندازه 2 تا 4 میلی متر خواهد داشت. همچنین اغلب لوله داربست هایی که برای نصب داربست مورداستفاده قرار می گیرند از نوع درزدار هستند.

3: داربست از چه اجزایی تشکیل شده است؟

1- لوله داربست: لوله داربست در واقع اصلی ترین جزء داربست بوده و به نوعی ساختار اصلی و اسکلت آن را تشکیل می دهد.

2- کفشک پایه: کفشک پایه معمولاً چوبی است و زیر کفشک های فلزی قرار می گیرد.

3- کفشک فلزی: کفشک فلزی نیز همان قسمتی است که بر روی کفشک پایه چوبی نصب می شود.

4- مغزی: مغزی قطعه ای است که از آن برای متصل کردن لوله های داربست به یکدیگر استفاده می شود.

4: متعلقات لوله داربستی کدامند؟

1- میله شکاف دار اتصال: میله شکاف دار اتصال، امکان طویل کردن دو لوله داربست را فراهم می کند.

2- بست لوله های افقی: این نوع بست لوله های افقی را با زاویه 90 درجه به هم متصل می کند.

3- پایه قابل تنظیم: پایه قابل تنظیم قطعه ای است که در جدار داخلی قسمت تحتانی لوله نصب شده و امکان تنظیم ارتفاع را فراهم می کند.

5: انواع لوله داربست چه نام دارند؟

همان طور که گفته ایم، لوله داربستی در انواع مختلفی تولید و عرضه می شود. هر یک از این لوله ها ویژگی های خاص خود را دارند. در این قسمت از مطلب به معرفی انواع لوله داربستی می پردازیم.

1- لوله داربستی چکشی ستاره:

لوله داربستی چکشی ستاره، متشکل از مهارهایی افقی و پایه هایی عمودی بوده که نصب آن به سادگی انجام گرفته و به گونه ای است که حتی می توان از کمک گرفتن از نصاب ماهر نیز صرف نظر کرد. ویژگی برجسته این نوع از لوله های داربستی، سهولت باز و بسته کردن آن ها (بدون نیاز به آچار و سایر ابزار) است. همچنین این لوله ها به راحتی قابل حمل ونقل و جابه جایی خواهند بود. از جمله مزایای این نوع لوله داربست، می توان به سبک وزن بودن، عدم نیاز به مهارت بالا و عدم نیاز به آچار اشاره کرد.

2- لوله داربستی مثلثی:

این نوع لوله داربست نیز مانند نوع قبلی، به راحتی قابلیت باز و بسته کردن دارد. در واقع لوله داربست مثلثی لوله ای است که با استفاده از قاب هایی به شکل مثلث که به صورت نر و مرده به یکدیگر اتصال پیدا می کنند، ساخته می شود. در ضمن این نوع لوله داربستی تحت عنوان اسکافلد نیز شناخته می شود. از جمله مزایای این نوع لوله داربست می توان به عدم نیاز به آچار و مهارت در نصب و همچنین امکان باربری بالا در کفراژبندی دال های بتنی اشاره نمود.

3- لوله داربست چکشی کاسه ای:

این لوله داربست نیز مانند لوله داربست چکشی ستاره با استفاده از مهارهای افقی و پایه های عمودی، تولید می شود. استفاده از این نوع لوله داربست می تواند موجب وسیع تر شدن نقشه و امکان ترمز گیری در ارتفاع گردد. لازم به ذکر است که با استفاده از این لوله داربست می توانید داربست های مختلفی را نصب نمایید. از جمله مزیت های این نوع لوله داربستی می توان به تسریع نصب و باز کردن، نصب آسان، نقل وانتقال آسان و... اشاره کرد.

4- لوله داربست معلق:

معمولاً داربست ها به نحوی نصب می شوند که به زمین تکیه داشته باشند، اما در برخی موارد این امکان وجود ندارد و لازم است داربست را بر روی دیوار خارجی ساختمان و به صورت معلق نصب نمود که در این موارد از لوله داربست معلق استفاده می شود.

5- لوله داربست پایه دار:

لوله داربست پایه دار، به علت سرعت در نصب، می تواند در مواقعی که نیاز به نصب سریع داربست داریم مورداستفاده قرار بگیرد. در ضمن همان طور که از نام این نوع لوله داربست پیدا است، این لوله ها دارای پایه هایی بوده که حتما باید به طور کامل و مطمئن بر روی زمین فیکس شوند، به همین دلیل نمی توان از آن ها برای نصب داربست معلق استفاده کرد.

6: لوله داربست چگونه تولید می شود؟

لوله داربست در طی فرایند نورد گرم از ورق سیاه تولید می شود. در طی این فرایند، ورق سیاه با ضخامت های مختلف، با کمک غلتک های مخصوصی که به صورت متوالی و مکرر از میان آن ها عبور می کنند تا آن جا که دو لبه به هم متصل شوند، خم می گردد. پس از آنکه دو لبه ی ورق سیاه به هم رسیدند، توسط فرایند جوشکاری، به طور کامل به هم جوش داده و متصل می شوند و از استحکام و مقاومت کافی برخوردار خواهند شد.

معمولاً برای ساخت لوله داربست از فولاد و گالوانیزه استفاده می شود. در بیشتر موارد، لوله های فولادی گالوانیزه می شوند. گالوانیزه شدن، بدان معنی است که این لوله ها با روی پوشانده می شوند و این موضوع به جلوگیری از زنگ زدگی و خوردگی ناشی از قرار گرفتن در معرض عناصر کمک می کند. اگر فولاد گالوانیزه نباشد، معمولاً برای محافظت در برابر آسیب های جوی، رنگ آمیزی می شود. گاهی اوقات برای ساخت لوله داربست از لوله های کامپوزیت نیز استفاده می شود، البته این لوله ها نسبتاً گران هستند و کاربرد زیادی ندارند. لوله های داربست را می توان به راحتی در اندازه های مختلف (معمولاً حدود 20 فوت (6.3 متر)) برش داد. عرض لوله ها نیز معمولاً یک اندازه استاندارد دارند، لازم به ذکر است که ضخامت جدار این لوله ها است که می تواند تعیین کننده میزان تحمل وزن سازه باشد.

7: خرید و فروش لوله فلزی داربست نو و دست دوم چگونه است؟

همان گونه که می دانید، داربست سازه ای است که امنیت آن امری بسیار حائز اهمیت است، بنابراین کیفیت لوله داربستی که برای داربست استفاده می شود نیز امری مهم است. مطمئناً اغلب شما می دانید که برای نصب داربست های لازم ساختمان های مختلف، معمولاً لوله داربست ها را بصورت دست دوم خرید می کنند و در موارد خاصی و معدودی، افراد اقدام به خرید لوله فلزی داربست نو دست اول خواهند کرد.

8: مزایای خرید لوله داربست؟

1- به صرفه برای شرکت های ساختمان سازی

2- در صورت خرید لوله داربست، دیگر نیاز به یافتن مجموعه های مربوطه و بررسی شرایط و قوانین آن ها نخواهید بود.

3- خود می توانید آن ها را در مواقعی که لازم ندارید اجاره دهید.

4- در صورتی که فقط یک بار به لوله های داربستی نیاز دارید، می توانید پس از اتمام کارتان، آن ها را به فروش رسانید، بنابراین از این جهت نیز به صرفه خواهد بود.

9: نکات خرید لوله داربست؟

شما می توانید سفارش خرید لوله داربست خود را در مجموعه ها و شرکت های مختلفی ثبت کنید، اما باید دقت کنید که لوله داربست موردنظر از ویژگی های موردنیاز و استانداردهای لازم برخوردار باشد. در رابطه با خرید و فروش لوله فلزی داربست باید به عوامل مختلفی از جمله برند سازنده، قیمت، متراژ، استحکام و مقاومت و... توجه کنید که هر یک از این ها فاکتور مهمی در خرید لوله فلزی داربست خواهد بود که در ادامه به شرح آن ها می پردازیم:

1- به استانداردها پایبند باشید:

قانون شماره یک این است که بدانید کدام یک از استانداردهای بین المللی داربست در منطقه شما استفاده می شود. استانداردهای مختلفی در سرتاسر جهان موجود است و همه آن ها با دلایل موجهی توسعه یافته اند، بسیاری از استانداردها مشابه هستند، اما هر یک الزامات خاص را برای اجزای جداگانه، مانند کوپلرها، لوله ها، بردها و مشخصاتی برای داربست سیستم تعیین می کند. لازم است که تمام مواد داربست مطابق با استانداردهای مشخص شده خریداری و با گواهینامه مناسب عرضه شود.

2- عدم توجه به لوله داربست های بی کیفیت و تقلبی:

لازم است که از شرکت و مجموعه ای خرید کنید که می تواند ایمنی محصولاتش را تضمین کند و همچنین از مزایای دیگری مانند پشتیبانی فنی طولانی مدت، بیمه گارانتی محصول و بیمه غرامت حرفه ای نیز برخوردار باشد.

3- برای خرید جنس با کیفیت و مناسب مصر باشید:

لازم است بدانید که بهترین سیستم های داربست دیگر یک کالای ساده نیستند، بلکه یک محصول فنی بسیار پیشرفته هستند. مزایای این گونه داربست ها اغلب پنهان، اما مهم خواهند بود. بسیاری از پیمانکاران ممکن است هزینه های گزافی را برای تجهیزات موردنیاز برای ساخت ساختمان خرج کنند، اما سعی کنند که در خرید داربست صرفه جویی کنند که این موضوع منطقی نخواهد بود. چرا که مبلغی که ظاهراً با خرید لوله داربست ارزان و بی کیفیت، پس انداز می شود عموماً در طول مونتاژ زمان بر و سازگاری های غیرضروری در محل خرج خواهد شد. اگر یک داربست با شرایط، وضعیت کارگر، نیازهای فضا یا نیازهای پایداری سازگار نباشد، به هیچ عنوان گزینه مناسبی نخواهد بود.

10: نکات ایمنی مربوط به داربست؟

همان طور که می دانید، انجام کار سختی مانند فعالیت های ساختمان سازی آن هم در ارتفاعات بسیار خطرناک و ناامن خواهد بود، بنابراین برای استفاده از داربست و لوله فلزی داربستی باید نکات ایمنی مختلفی را رعایت کرد تا بتوان به حفظ جان و سلامت کارگران کمک نمود. راه های زیادی برای کارفرمایان وجود دارد که از کارکنان خود در برابر حوادث مربوط به داربست محافظت کنند. علاوه بر این، خود کارگران نیز در قبال ایمنی خود مسئولیت دارند. نکات زیر چندین نکته است که کارفرمایان و کارگران می توانند برای جلوگیری از خطرات و حوادث داربست هنگام حضور در محل کار رعایت کنند:

1- از تجهیزات ایمنی مناسب استفاده کنید:

استفاده از تجهیزات حفاظت فردی (PPE) هنگام کار در هر محیط صنعتی یا ساختمانی، به ویژه در ارتفاع، امری بسیار مهم و ضروری است. بسیاری از آسیب هایی که روی داربست ها اتفاق می افتد شامل افتادن اجسام است، بنابراین پوشیدن کلاه سخت می تواند تا حد زیادی از آسیب های جدی جلوگیری کند. لوازم ضد لغزش و تجهیزات جلوگیری از سقوط نیز هنگام کار بر روی سکوها مهم هستند.

2- عدم تحمیل وزن بیش ازحد تحمل بر داربست و سکوها:

داربست ها، بنا به نوع و متریال و نوع ساخت، میزان تحمل وزن معینی دارند. به همین دلیل قرار دادن بار با وزن سنگین و بیش از حد تحمل، موجب ترک خوردگی، شکستگی و یا حتی فرورفتگی سکوها و داربست نماید و این موضوعی است که موجب ایجاد خطرات بسیار جدی برای کارگران خواهد شد.

3- بررسی دقیق تمامی قطعات:

قبل از نصب داربست، باید تمام قطعات، اعم از لوله داربست، بست ها و اتصالات و... را به دقت تمام بررسی کرده و اطمینان حاصل کنید که هیچ یک از قطعات موردنظر، نقص یا آسیبی نداشته و موجب به خطر انداختن یکپارچگی ساختاری داربست شما نشود. همچنین تمامی قطعات باید تولید یک سازنده واحد باشد تا قطعات بتوانند به خوبی به هم اتصال پیدا کرده و محکم شوند. عدم تطابق و آسیب دیدگی قطعات می تواند خطر بزرگی برای داربست ایجاد کند و منجر به خرابی سازه و مهم تر از آن آسیب های سلامتی شود.

4- نصب صحیح داربست:

نصب داربست را با کمک نصاب ماهر و مطابق با دستورالعمل های استاندارد انجام دهید. دقت کنید در نصب داربست، مهاربندها و بست ها از کیفیت کافی برخوردار بوده و به درستی نصب گردند. همچنین توصیه می شود هنگام نصب داربست خود از نرده های محافظ استفاده کنید. سعی کنید داربست را بر روی سطح زمین هموار نصب کنید چرا که بهترین نوع نصب بوده و بیشترین امنیت را دارد. در ضمن توجه کنید که از تلاقی لوله های داربست با خطوط برق در مسیر بالا جلوگیری نمایید.

5- پس از نصب داربست نیز مجدداً صحت قطعات را بررسی نمایید:

برخلاف تصور عموم پس از نصب داربست، نیاز به بازرسی از بین نمی رود. این بررسی باید به طور منظم برای اطلاع یافتن از خطرات، نقص ها یا سایر عواملی که می تواند باعث ایجاد مشکل شود انجام گرد. زمان مناسب برای انجام این بازرسی ها در شروع اولین روز کاری است.

6- مراقب آب وهوا باشید:

هنگام کار در ارتفاع، باید مطمئن شوید که شرایط کار ایمن است. کار در شرایط آب وهوایی سخت یا زمانی که سایر خطرات محیطی وجود دارد می تواند خطر آسیب جدی را افزایش دهد. به عنوان مثال، وزش باد شدید می تواند خطر آسیب را برای افرادی که روی داربست کار می کنند، ایجاد کند. همچنین ممکن است طوفان یک خط برق را پایین آورده و موجب آسیب و خطر برای داربست شود.

خدمات آهن سازه

آهن سازه تولیدکننده انواع نرده حفاظ ساختمان برای روی دیوار (حفاظ شاخ گوزنی - حفاظ بوته ای - حفاظ لیلیوم - حفاظ نخل مرداب - حفاظ سر خم نیزه ای و…) - درب آکاردئونی کشویی حفاظ ضد سرقت پشت درب آپارتمان - نرده حفاظ پنجره آهنی ساده و فرفورژه - درب ویلایی ساده و فرفورژه و همچنین حفاظ برای پله ها و تراس میباشد. آهن سازه همچنین خدمات نصب انواع محصولات از جمله درب های شیشه ای برقی اتوماتیک، جک درب پارکینگی، کرکره های برقی، دزدگیر اماکن و منزل، راه بند و سایبان اتوماتیک را با تیم متخصص فنی خود در سریعترین زمان انجام می دهد.
نرده حفاظ روی دیوار

انواع نرده حفاظ روی دیوار : حفاظ شاخ گوزنی - بوته ای - لیلیوم - نخل مرداب - نیزه ای

نرده حفاظ روی دیوار نیزه به دستانی بر روی دیوار به منظور ایجاد امنیت ساختمان و برای جلوگیری از ورود ناخواسته افراد ، سارقان و حیوانات و.... ساخته میشود .

درب آکاردئونی

حفاظ درب آکاردئونی آهنی پشت در ضد سرقت آپارتمان فلزی

نصب درب آکاردئونی بر روی تمام مدل در آپارتمان می تواند موجب تضمین امنیت خانه شما گردد .

نرده حفاظ پنجره

انواع نرده حفاظ آهنی برای پنجره بالکن - ساده و فرفورژه

آهن سازه تولید کننده انواع نرده حفاظ آهنی برای پنجره ها بالکن و راه پله همراه با نصب در تمام نقاط شرق غرب جنوب و شمال تهران

درب آهنی فرفورژه ویلایی

درب فرفورژه آهنی حیاط ویلا

آهن سازه مرکز ساخت انواع درب های آهنی فرفورژه ویلایی و درب ورودی حیاط و پارکینگ می باشد.

کرکره برقی

کرکره برقی پارکینگ و مغازه

کرکره برقی بعنوان درب ورودی و درب دوم پارکینگ و مغازه و موارد دیگر بسیار کارآمد می باشد.

جک درب پارکینگ

جک درب برقی پارکینگ

جک برقی جهت سهولت باز و بسته شدن درب پارکینگ می باشد.

درب شیشه ای اتوماتیک

درب شیشه ای اتوماتیک

نصب درب شیشه ای اتوماتیک موجب راحتی در ورودی فروشگاه و اماکن تجاری می گردد.

پنجره upvc دوجداره

پنجره upvc دوجداره

نصب پنجره دوجداره upvc موجب حذف صدای اضافه و آلودگی صوتی می گردد.

پشتیبانی
پشتیبانی آنلاین
پاسخگو
6245 412 0912