لوله داربست نصب و اجرای اسکلت داربست بندی

داربست یک سازه موقت فلزی است که برای حمایت از سازه اصلی مورد استفاده قرار می‌کیرد، و در عین حال به عنوان بستر یا یک پایه برای کارگران در حین انجام کارهای ساختمانی عمل می‌کند. با توجه به نوع کار ساخت و ساز، از انواع مختلفی از داربست ها استفاده می‌شود. داربست باید به خوبی مونتاژ شود، مستحکم باشد تا از کارگران و دیگر مصالح ساختمانی که بر روی آن قرار میگیرند، حمایت کند . برای کار در ارتفاع های بلندتر از قد انسان، نیاز به تجهیزات خاصی می باشد. زیرا کارگران تا زمانی که بر روی زمین ایستاده باشند، توانایی کار کردن در یک ارتفاع محدود را دارند. واضح است که هرچه ارتفاع کار بلند تر باشد، تجهیزات مورد نیاز باید ارتفاع بیشتری داشته باشند. با توجه به اینکه اکثر ساختمان هایی که در حال حاضر ساخته می شوند، ارتفاع زیادی دارند، نیاز به یک وسیله که سبک بوده و استفاده از آن راحت باشد، بیشتر حس می شود. داربست ساختمانی به همین منظور ساخته شده است. این داربست که انواع مختلفی نیز دارد، در شرایط متفاوت استفاده شده و کار در ارتفاع را برای کارگران راحت میکند. در ادامه به بررسی انواع داربست ساختمانی و نکاتی که برای اجرای داربست باید بدانید، می پردازیم.


قیمت لوله داربست
داربست فلزی

داربست فلزی

داربست فلزی یک نوع سازه موقت می باشد که در این مقاله قصد داریم به موارد استفاده آن در آماکن مختلف بپردازیم .


برای داربست بندی یک سازه موقت با داربست فلزی نیاز به مواردی همچون لوله داربست ، بست داربست ، مغزی داربست و اتصال داربست می باشد. بست های داربست از جنس چدن داکتیل و در اوزان 1300 گرم الی 1650 گرم ، در برندهای مختلف که معروف ترین آنها ایران بست می باشد تولید می گردد. بست چهارپیچ دارای 2 عدد برگه و 1 عدد کنده می باشد این قطعات توسط 4 عدد پیچ و 4 عدد مهره و 4 عدد واشر مونتاژ می گردد. مراحل تولید بست چهارپیچ عبارتند از : ریخته گری قطعات کنده و برگ ، خرد کردن و جداسازی قطعات ، ماشین کاری قطعات ، شات کردن قطعات ، کنترل کیفی قطعات و پلیسه گیری ، مونتاژ ، کنترل کیفیت محصول مونتاژ شده ، بسته بندی .بست چهارپیچ برای اتصال دو لبه لوله به حالت تقاطعی و 90 درجه در تمام سطوح کاری کاربرد دارد .

بست داربست

۱٫داربست فلزی برای ساختمان ها به صورت قالبی : داربست فلزی در ساختمان ها سهم قابل توجهی را به خود اختصاص داده است . برای سیمان کاری دیوارها و برای نصب سنگ های نما و همچنین پیچ و رول پلاک نیز مورد استفاده قرار می گیرد .

۲:داربست فلزی به صورت کفراژ زیر بتون : از این سازه برای نصب سقف ساختمان هایی که ارتفاع سقف بالاتر از ۴ متر می باشد. استفاده می گردد و نکته قابل توجه این است که میزان قطر بتن برای نوع نصب خیلی مهم است . به این صورت که هر چه میزان قطر بتون بیشتر شود فاصله پایه های نصب شده باید کمتر گردد .

۳:داربست فلزی به صورت کفراژ برای محافظت از سازه اصلی : این سازه معمولا برای ساختمان هایی که ارتفاع زیادی دارند و یا جای مهار کردن ندارند مورد استفاده قرار می گیرد. کفراژ یک سازه محافظ است که به صورت مکعب ..پشت سازه اصلی نصب می گیردد تا سازه اصلی را در برابر خطرات احتمالی محافظت کند .در چند سال اخیر شاهد مواردی از قبیل برگشت داربست فلزی و منحدم گشتن این وسیله در معابر بوده ایم که اکثرا دلیل آن نداشتن کفراژ بوده است .

۴: داربست فلزی به صورت حفاظ : طبق مصوبه شهرداری تمامی ساختمان های در حال ساخت که در مجاورت خیابان ها و پیاده روها قرار دارند باید پس از زدن سقف دوم  ساختمان سازه ای به عنوان محافظ و نخاله گیر نصب کنند تا داربست فلزی در این مواقع به کمک ساختمانها بیاید و انواع و اقسام حفاظ ها را می توان با توجه به نیاز ساختمان نصب نمود .

۵:نصب کار های ویژه : به جز کارهای ساختمانی ..داربست فلزی برای موارد دیگری نیز مورد استفاده است که قصد داریم شما را تا حدودی با این موارد آشنا کنیم . نصب ایستگاه صلواتی …نصب طاق نصرت …نصب قفسه برای اجناس …نصب آلاچیق…نصب سایه بان …نصب استیج برای اجرای برنامه …نصب دیواره های موقتی …نصب تابلو های تبلیغاتی…نصب گیت های عبور و مرور …نصب پارتیشن های مختلف …نصب راهرو برای عبور …نصب جایگاه استقرار دوربین های فیلم برداری …نصب صندلی موقت به صورت ۱ طبقه و چند طبقه … اینها بخشی از کارهایی  است که می توان به صورت کامل نیاز های شما را بر طرف کند …


انواع متعلقات داربست

داربست فلزی

داربست فلزی از لوله ها، اتصالات و بست های فلزی که به هم متصل می شوند، تشکیل شده است. مونتاژ و برچیدن این داربست آسان است و در عین حال نیازمند مهارت و دقت بالایی برای نصب است. این نوع داربست استحکام بهتر، دوام بیشتر و مقاومت بالایی دارد. اگرچه اندکی هزینه نصب آن نسبت به سایر داربست‌ها بیشتر است، اما ایمنی بیشتری برای کارگران فراهم می‌کند. به همین دلیل است که این نوع داربست امروزه به طور گسترده‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد .


داربست اسکلتی

داربست اسکلتی

داربست های اسکلتی نیز از فولاد ساخته می شوند. با این حال، آن‌ها با کوپلینگ و قاب‌های خاص نصب می‌شوند. این نوع داربست‌ها به صورت آماده در بازار موجود هستند.بستر کار بر روی قلاب‌ها تنظیم شده است که برای سطح مورد نیاز در این نوع داربست‌ها قابل تنظیم هستند.


داربست اسکلتی

داربست فلزی چیست؟

این سازه را به‎صورت مکعب پشت سازه اصلی نصب می‎کنند تا ساختمان را از خطرات احتمالی حفظ کند. نوع دیگر داربست فلزی، داربست فلزی به‎صورت حفاظ می‎باشد. طبق قانون شهرداری تمام ساختمان‎های درحال ساختی که در مجاورت با خیابان و پیاده‎رو قرار دارند؛ پس از زدن سقف دوم موظفند این داربست را نصب کنند.


اسکلت داربست

 داربست: امروزه با گسترش ساخت‌وسازها و همچنین افزایش ارتفاع ساختمان‌ها، استفاده از داربست اهمیت زیادی پیداکرده است. داربست‌ها به‌عنوان سازه‌های کمکی برای دسترسی به نقاط دشوار ساختمان‌ها به ‌کار گرفته می‌شوند. با توجه به شرایط کاربر روی داربست و در ارتفاع، رعایت نکات ایمنی داربست نقش پررنگی در کاهش حوادث دارد. سقوط افراد و اشیا و یا فروریختن داربست، اصلی‌ترین زمینه بروز حوادث را فراهم می‌کنند. داربست تجهیزاتی موقتی از جنس چوب یا فلز است که برای دسترسی ایمن و آسان به محل‌های کار بالاتر از ۲ متر از آنها مورد استفاده قرار می‌گیرد.


لوله داربست

داربست‎ فلزی همانطور که از نامش مشخص است، سازه‎ای است که از فلز ساخته می‎شود. این داربست‎ها بسته به جایی که قرار است از آن استفاده شود؛ به دو دسته داربست فلزی بلند و داربست فلزی کوتاه تقسم می‎شود. یعنی درواقع برخی از انواع داربست فلزی برای استفاده از ساختمان‎های بلند کابرد دارند و برخی دیگر در ساختمان‎هایی با ارتفاع کمتر  استفاده می‎شوند.


داربست نمایشگاه

اتصالات داربست فلزی بند از لوله‎های فولادی با قطر 50 سانتیمتر و ضخامت 4 میلی متر تشکیل شده است. برخلاف آنچه اکثرا تصور می‎کنند؛ سر هم کردن این لوله‎ها کار سختی نیست. تنها کافی است لوله‎ها را به وسیله بست به یکدیگر متصل کنید. تنها زمان کمی کافی است که شما یک داربست با ارتفاع بلند داشته باشید. این نوع داربست را برای اینکه امن باشد و واژگون نشود باید به دیوار وصل کرد. از دیگر لوازمی که در اتصال یک داربست فلزی استفاده می‎شود باید به بست لوله‎های افقی، میله شکاف‎دار اتصال، پایه قابل تنظیم، صفحه زیر ستون و... اشاره کرد.


نصاب داربست

برای استفاده از کارگر در ارتفاع بالاتر از 3 متر، نیاز به تجهیزات بخصوصی است، گسترش ارتفاع های ساختمان ها سبب شده که نیاز به تجهیزاتی که راحت تر و سبک تر و کارا تر باشد،زیاد شود و درعین حال باید ایمنی و سرعت کار را نیز در نظر داشت.
زمانی که داربست بدرستی نصب نشوند، خطر افتادن و سقوط  حتمی می باشد.
باید در نظر داشت تقریبا 2 یا 3 میلیون از کارگران ساختمان، روی داربست ها کار می کنند، سپس با رعایت قوانین و استانداردها باعث جلوگیری از وقوع حادثه که منجربه مرگ نیز می شود.


داربست ساختمان

اجزای داربست:
1. ستون داربست:
لوله هایی که بصورت قائم نصب شده اند که در اصل ، بار اصلی داربست توسط این لوله ها به زمین منتقل می گردد. در اصل این لوله ها یا به صورت قائم و یا به صورت کمی مایل به نمای ساختمان نصب میگردد، که در حالت عادی ارتفاع این لوله ها 6 متر بوده که در صورت نیاز، بیشتر ارتفاع توسط اتصال ها (بست های برشی) به ارتفاع اضافه می گردد.
2. لوله های سرتاسری
لوله های افقی داربست که به حالت طولی در داربست نصب می شوند و داربست را به حالت افقی مهار می کند، که از این لوله ها برای تکیه گاه کردن تخته زیر پا و همچنین برای جابجایی در طول داربست  استفاده می شود.
3. لوله های زیر تخته ای (قالب)
لوله هایی که بین دوستون به صورت قائم نصب شده که در طول داربست باعث ایجاد مکانی برای قرار دادن تخته بنایی می شود.
4. شمع مایل
لوله ای که به صورت مایل به داربست متصل شده و یک سر آن روی زمین قرار میگیرد تا نوعی مهار را ایجادکنند. در اصطلاح به آن ها چسب نیز گفته می شود و در حالت معمول در ارتفاع حدود 5  متر نصب می گردد.
5. لوله های مهار
لوله هایی هستند که به صورت قطری بین داربست و نمای ساختمان نصب شده و ازجابه جایی داربست جلوگیری می نماید. این لوله ها اجازه نصب در ارتفاع را مهیا می کند.
6. میله ی شکاف دار:
این قطعه به منظور اتصال دو لوله به یکدیگر، چه در حالت افقی و چه در حالت عمودی استفاده می شود که در حالت معمول به اتصال معروف می باشد.
7.بست
برای اتصال لوله ها و تمامی اجزای داربست که تا به حال شناختیم، ازبست های قائم چهارپیچ استفاه میگردد. جنس این نوع بست ها فولادی بوده و توانایی زیادی در برابر فشار چه در حالت عمودی و چه افقی را دارا هستند.

برخی از انواع دیگر داربست:
داربست مثلثی
داربست چکشی ستاره
داربست چکشی کاسه ای

این نوع داربست از لوله های فولادی تشکیل شده اند که قطر آن 48/3 میلیمتر، که به آن اصطلاحا لوله 5 سانتی متری نیز گفته می شود. حداقل ضخامت این لوله ها 4 میلیمتر بوده که با بست های مربوط قابل نصب گردد. اکثریت داربست ها برروی زمین بنا شده و می توان گفت سریع ترین نوع اجرای این نوع داربست می باشد. در حالت های خاص، داربست ها معلق است، که پایه های آن روی هوا بوده و به بدنه ی ساختمان نصب می شود.


لوله داربست نما

نکات اجرایی در برپایی و نصب داربست:


اجرای داربست بسیار مهم بوده و می بایست توسط افراد ماهر و با تجربه صورت بگیرد. همه ی نکات باید در راستای ایمنی و پایداری داربست باشند.
الف: ستون های داربست باید روی مکان محکم و دارای ایستایی بالا باشد.
ب: فاصله ی بین ستون ها باید به ضخامت تخته زیر پایه ای مورد استفاده، بستگی داشته باشد، در هر صورت از 3 متر نباید بیشتر باشد.
ج: قالب ها باید در یک راستا و به صورت تراز نصب گردد. و تخته ها به صورت کاملا افقی قرار می گیرند.

داربستهای بی بازو فلزی هستند اما به وسیله بستها و فریمهای مخصوصی به هم متصل میشوند. این نوع داربست از پیش ساخته شده اند و در بازار موجود میباشند. در این نوع از داربست تخته کار در فاصله هایی تعبیه شده است که میتوان آن را در ارتفاع دلخواه روی جایگاههای تعبیه شده قرار داد.

انواع داربست های ساختمانی

به طور کلی داربست ها از نظر متریال به دو نوع فلزی ساخته شده از لوله داربستی و چوبی تقسیم میشوند. اما داربست از نظر نوع و کاربرد به دو نوع زیر تقسیم میشود. در ادامه به بررسی کامل این موارد خواهیم پرداخت.

داربست کویک استیج

داربست های کویک استیج با استفاد از لوله گالوانیزه ساخته میشود، و استفاده از آنها در پروژه های ساختمانی با وسعت بالا و وسعت پایین بسیار رواج دارد. و استفاده از آنها بسیار ساده بوده و برای اتصال دادن آنها نیازی به بکارگیری تجیزات پیشرفته ای نیست. 

داربست بورد

داربست های بورد کوچک و قابل حمل و چرخدار هستند و بیشتر برای فضاهای داخلی ساختمانی مانند: رنگ کاری و تعمیرات در ارتفاعات تا 5 متر استفاده میشود. 

داربست دوبل

این نوع داربست از متداول ترین انواع داربست هایی است که در ایران مورد استفاده قرار میگیرد و بیشتر برای ساخت بناهای سنگی از آنها استفاده میشود. در ساخت این نوع از دو ردیف لوله داربستی استفاده میشود، به این صورت که ردیف اول حدود 25 سانتی متر با دیوار فاصله دارد و ردیف دوم هم با فاصله 1 متری از ردیف اول نصب میشود. دلیل استفاده از این نوع داربست در ساره های با نمای سنگی این است که، در این نما ها امکان ایحاد حفره برای نصب پوت گات برای تیرهای عرضی وجود ندارد. 

داربست فلزی

برای ساخت این نوع داربست، لوله های داربست فولادی را با استفاده کوپلرهایی به هم متصل میکنند. دلیل استفاده زیاد از این نوع اجرای ساده و پایداری بسیار بالای آنها و در نتیجه امنیت بسیار مناسب آنها است. که باعث شده حتی با وجود هزینه بالا و قیمت لوله داربستی بسیار مورد استفاده قرار گیرد. 

داربست معلق

از داربست معلق یا کلایمر در پیاده سازی پروژه های بزرگ و برج های بلند مرتبه بسیار استفاده میشود، کلایمر ها از کابین معلق تشکیل شده اند که با استفاده از سیم های بکسل متصل شده اند. این نوع داربست ها با استفاده از وزنه هایی این داربست ها را به بام خانه متصل میکنند. 

داربست منفرد

میتوان گفت متداول ترین نوع داربست های مورد استفاده در از این نوع هستند، البته از داربست منفرد یا تک در مواقعی که امکان سوراخ کردن دیوار و نصب تکیه گاه در آن وجود داشته باشد استفاده میشود، برای اجرای این نوع از لوله های عمودی و لوله های افقی استفاده میشود. که به صورت قائم به موازات دیوار نصب شده باشد.

داربست تثبیت شده

داربست های تثبیت شده نیز از فولاد ساخته میشوند و با استفاده از کوپلر و قاب هایی خاص به هم متصل میشوند، این نوع را میتوان به صورت آماده به راحتی از بازار تهیه و استفاده کرد. 

داربست فلزی نوعی سازه قوی و مطمئن می باشد که در اکثر مواقع دقیقا همانی است که یک مشتری نیاز دارد . معمولا عموم مردم بر این باور هستند که سازه داربست فلزی فقط برای ساختمان های در حال ساخت مورد استفاده قرار می گیرد . در این قسمت قصد داریم توضیحاتی از موارد استفاده داربست برای دیگرکارها را به شما مشتریان عزیز توضیح دهیم . داربست نمای ساختمان ها : اینگونه داربست ها برای ساختمان های در حال ساخت اجرا می شود که به سنگ کارها / سیمان کارها / کامپوزیت کارها / جوش کارها / برق کارها و کسانی که احتیاج به دسترسی به فضای خارجی یک ساختمان دارند اجازه دسترسی می دهد . نکته ایمنی : برای ساختمان هایی که ارتفاع بالای ۳۰ متر را دارند اجرای عملیات کفراژ بندی برای مهار داربست نما الزامی است . حفاظ یا جان پناه ساختمانی : معمولا ساختمان هایی که در محدوده تردد عابران پیاده , وسایل نقلیه و اساسا در محدوده پر خطر است احتیاج به جان پناه یا حفاظ دارد . حفاظ نوع دیگری از سازه های فلزی است که برای جلوگیری از خطرات احتمالی توسط پرسنل داربست بند گروه آهن سازه اجرا می شود . کفراژبندی : کفراژ نوعی متفاوت از نصب داربست است که موارد استفاده بالایی دارد که در نظر داریم به تعدادی از این موارد اشاره داشته باشیم . کفراژ برای مهار نمای ساختمان ها : معمولا ساختمان هایی که نصب سازه فلزی آن بیش از ۳۰ متر می باشد احتیاج دارد سازه ای پشت آن نصب شود تا از خطرات احتمال مثل چپ شدن داربست و لرزش های داربست جلوگیری شود و باعث مهار کامل سازه می شود .

کفراژ برای داخل ساختمان ها  : این نوع سازه برای فضاهایی که به صورت مکعب می باشد و احتیاج به دسترسی به تمام نقاط  یک فضای را دارد مورد استفاده قرار می گیرد . این نوع سازه ها به صورتی است که در هر جهتی تخته بنایی به صورت ایمنی و کارامد می تواند قرار گیرد و سرعت کار برای کارگران را بسیار بالا میبرد . چرا که اجازه دسترسی کارگران را به تمام نقاط یک فضای مشخص را می دهد . با توجه به آیین های کشور عزیزمان و مناسبت های متفاوت داربست فلزی می تواند کمک بسیار زیادی به اجرای هر چه بهتر این امور مهم کند که به تعدادی از آن اشاره می کنیم . معمولا در ایام محرم و فاطمیه و همچنین در تمامی جشن ها و مناسبت ها داربست ارزان ترین و سریع ترین سازه ای است که مورد استفاده شما عزیزان می باشد . اجرای استیج برای مناسبت ها , سازه ای خواص برای اجرای تئاتر های خیابانی , ایستگاههای صلواتی و همچنین تابلوهای تبلیغاتی  مواردی از استفاده شما عزیزان می باشد .اجرای پروژه های بتون ریزی : یکی از مهمترین و سخت ترین امور استفاده از داربست در پروژه بتون ریزی می باشد که از حساسیت و ظرافت بالایی برخوردار است . نصب این نوع داربست فلزی به قطر و حجم مقدار بتون و فشاری که قرار است تحمل کند بستگی دارد و در هر پروژه نوع نصب متفاوتی دارد . این نوع داربست برای اجرای پروژه های بتون ریزی سقف ساختمانی که ارتفاع بالای ۳ متر دارند اجرا می شود. موارد دیگر استفاده از پروژهای زیر بتون در ساخت پلها , زیرگذرها , سازه های خاص و تمامی پروژه های بتونی که احتیاج به تحمل وزن بتون دارد استفاده می شود .

در داربست بندی نما و هر گونه کاری که شبیه آن می باشد به عنوان نمونه داربست : جهت رنگ کاری – سیمان کاری – سنگ کاری – رولپلاک سنگ – شیشه شویی و … معمولا با یک روش کاری داربست بندی می شوند و اختلاف آن ها در کمی بالا تر و یا پایین تر بستن قالب داربست در جهت دسترسی بهتر استاد کاران قرار میگیرد . در چنین داربست هایی که معمولا دیده اید فاصله پایه ها نسبت به یکدیگر سه متر و فاصله قالب ها از هم حدود یک و نیم متر و طول هر قالب داربست حدود یک متر براورد می شود . اینک در جهت محاسبه ابعاد داربست بندی با توجه به اندازه ها و اجناس مصرفی و هدف از داربست بندی طول محلی را که داربست در آن جا نصب خواهد شد را بر مبنای ۳ متر محاسبه و ارتفاع را بر مبنای ۱٫۵ متر در نظر گرفته می شود .

   از این رو که اگر به طور نمونه طول ۱۱ متر باشد ، چون حد اکثر فاصله پایه ها ۳ متر است پس سه دهنه بسته خواهد شد و برای دهنه آخر که دو متر مانده یک پایه به فاصله دو متر نصب خواهد شد که به جز یک متر لوله دستگیره همه اجناس و اجرت نصب به مانند پایه ۳ متری است لذا طول داربست را همان ۱۲ متر در نظر گرفته می شود . مورد دیگری که برای اندازه گیری داربست مهم می باشد چگونگی محاسبه و بر آورد شکستگی های بیرون آمده و فرو رفته ساختمان است . در پس و پیش های ساختمان با توجه به مطالب بالا در حالتی که برای آن فرو رفتگی یا بیرون آمدگی در داربست بندی ، مجبور به نصب پایه اضافی باشد ، طول آن شکستگی را نیز همان ۳ متر قلمداد می شود .

در قوس ها که نمیتوان به مانند محل های مستقیم فاصله پایه ها را ۳ متر در نظر بگیریم (به دلیل قرار گرفتن تخته بنایی) ناگزیر فاصله پایه ها باید به هم نزدیکتر باشد که نزدیکی پایه ها بستگی به زاویه قوس دارد . در این گونه موارد فاصله هر پایه را نیز ۳ متر محاسبه میشود و به این ترتیب اختلاف هزینه داربست بندی در محل مستقیم و محل قوس دار ، برآورد می شود .


داربست بندی

داربست بندی

عمل داربست بندی کاربردهای بسیار زیادی دارد که بیشترین دلیل برپایی داربست جهت انجام کار در ارتفاع کوتاه یا بلند می باشد.بنابراین داربست بندی به دلیل اینکه زمینه ساز انجام کار در ارتفاع بلند برای کارگران است، میتواند زمینه ساز بروز حوادث شغلی که مربوط به کار در ارتفاع هستند می گردد.داربست پایدار بزرگترین وب سایت در زمینه ی داربست است .با توجه به اهمیت سرعت و امنیت در اجرای فعالیت های بسیار سخت ساختمانی گروه داربست آهن سازه به ارائه انواع خدمات داربست اقدام نموده و همچنین مدیریت گروه داربست آهن سازه با بیش از ۱۰ سال تجربه ی کاری در استان تهران،درصدد آن است که به ارائه بهترین خدمات ساختمانی با ضمانت بسیار زیاد در کلیه استان های کشور بپردازد.گروه داربست آهن سازه آماده ی عقد قرارداد با کلیه شرکت های ساختمانی و شرکت در مناقصه های دولتی و غیر دولتی و پروژه های کلان و غیرکلان دولتی و خصوصی برای نصب داربست و همچینین اجاره داربست می باشد.


سازنده بست داربستی

اجاره داربست

در ساختمان های با ارتفاع کم و در قسمت های داخلی، از داربست های کوتاه و با وزن پایین استفاده می شود. معمولا در این موارد دو عدد بشکه و یک یا دو تخته زیر پا قرار داده می شود. این کار اصولی و ایمن محسوب نمیشود بخصوص هنگامی که از بشکه به صورت خوابیده استفاده شود زیرا چرخش اتفاقی بشکه، احتمال سقوط ناگهانی کارگر را به دنبال خواهد داشت. با دو عدد نردبان دوطرفه و تخته زیرپایی، داربستی موقت برای کارهای سبک می سازند. قرار دادن ظرف ملات، مصالح سنگین مانند آجر، بلوک، … بر روی این داربست مجاز نمی باشد. حداکثر ارتفاع مجاز و قانونی این گونه داربست ها ۳ متر خواهد بود. تعمیرکاران و نقاشان این امکان را دارا می باشند که برای کارهای موضعی، از داربست های چهارپایه ای فلزی چرخدار ( سکوی کار متحرک ) استفاده نمایند .


اجاره داربست

داربست های بلند فلزی

این داربست ها را با لوله های فولادی به قطر ۵ سانتیمتر با حداقل ضخامت ۴ میلیمتر و بست ها مربوط مونتاژ می نمایند. با وصل کردن لوله ها به یکدیگر به وسیله بست ها در زمانی بسیار اندک می توان داربستی ثابت و قدرتمند و محکم به وجود آورد و از آن برای کار در ارتفاع استفاده نمود. برای جلوگیری از واژگون شدن؛ باید داربست را به طریق مناسبی به دیوارهای ساختمان مهار کرد. حداکثر فاصله دو مهار ۶ متر میباشد .

بست لوله های افقی : این بست دو لوله افقی را تحت زاویه ۹۰ درجه به یکدیگر وصل مینماید .

میله شکافدار اتصال  : برای طویل کردن دو لوله داربست به کار گرفته خواهد شد .

پایه قابل تنظیم : به جداره ی داخلی پایین لوله اتصال یافته و به وسیله آن ارتفاع پایه داربست تنظیم می گردد .

صفحه زیرستون : صفحه مربع شکل پایه داری است که برای توزیع بار از قسمت تحتانی ستون بر روی تکیه گاه مورد استفاده واقع خواهد شد .


قیمت داربست فلزی

قیمت داربست فلزی

این سری از داربست ها از سطح ساختمان به صورت سکو بیرون میزنند و به همین جهت به آن داربست ( سکوی ) پیش آمده گفته می شود . این داربست ها به دیوارهای ساختمان اتکا خواهند داشت و در مکانهایی که برپاسازی داربست ها مرسوم از سطح زمین غیر ممکن یا پر هزینه می باشد، مورد استفاده قرار گرفته میشود. همینطور که از ساختمان بالا میرود، آن ها هم از دیوار باز شده و توسط جرثقیل در محل جدید  نصب می گردد و به این ترتیب در مصالح داربست صرفه جویی بسیار فراوانی به عمل می آید.

هزینه های اجرای داربست فلزی

۱- ارتفاع انواع داربست  ۲- حجم انواع داربست  ۳- محل نصب انواع داربست ۴- امکان دسترسی به لوازم ( جنس کشی ) , ۵- تغییر فاصله های استاندارد و عرفی انواع داربست  ۶- مهاری خور داربست  ۷-نوع فعالیت ( داربست زیر بتن … داربست نماسازی ) و … / به شکل عمومی هزینه های اجاره داربست ماهیانه می باشد ( یعنی شرکت ها یا کسانی که اجاره می دهند بدون توجه به روزهای کاری شما هزینه یک ماه را دریافت می کنند. نحوه محاسبه داربست ها به صورت حجمی محاسبه خواهد شد یعنی با توجه متر مربع فضایی که اشغال نموده است تا ارتفاع مشخصی هزینه مشخصی خواهد داشت و در صورت افزایش ارتفاع به تناسب به قیمت آن افزوده می شود , معمولا صنف مصالح ساختمانی در هر سال نرخ نامه ای را برای اجرای داربست منتشر می نماید.


داربست ایستگاه صلواتی

انواع پوشش مناسب برای افرادی که مشغول در کار نصب داربست فلزی هستند:

دستکش: انواع و اقسام دستکش ها در بازار و برای کارها و صنایع مختلف موجود می باشد اما دستکشی که در کار داربست باید مورد استفاده قرار گیرد ، دستکش برزنتی با ضخامت مناسب است تا بتواند از آسیب هایی که ممکن است به دست کارگران وارد آید جلوگیری کند. لباس کار: متاسفانه افرادی که در کشور ما به نصب و کار بر روی داربست اشتغال دارند اغلب از لباس مخصوص و مناسب این کار استفاده نمی کنند و لباس های مختلفی بر مبنای راحتی یا سلیقه خود می پوشند ، در حالی که لباس توصیه شده برای این شغل لباس های کار یکسره است چرا که حجیم و دست و پا گیر نمی باشد ، از آراستگی خوبی برخوردار است و در فصل سرما نیز پوشش گرمایی مناسبی دارد. کفش کار: باز هم مثل لباس کار ، شاهد این موضوع هستیم که افراد برای کار بر روی داربست فلزی از کفش های معمولی استفاده می کنند که این امر می تواند خطرات فراوانی را به وجود آورد. به دفعات دیده شده که لوله های داربست به صورت سهوی رها شده و روی پای کارکنان افتاده و باعث آسیب دیدگی آنها شده است. به همین جهت باید از کفش های ایمنی که جلوی آن ها دارای محافظ آهنی می باشد استفاده شود. در این جا لازم به ذکر این نکته است که تمام پرسنل گروه داربست آهن سازه ملزم به استفاده از کفش و لباس مناسب و استاندارد می باشند.

جابجایی بار و استفاده از وسایل نقلیه مناسب :

جابجایی بار یکی از قسمت های مهم در این کسب و کار می باشد که باید در آن دقت زیادی به عمل بیاید ، زیرا کوچک ترین اشتباه می تواند منجر به بروز مشکلات جبران ناپذیری شود. برای حمل و جابجایی لوله های داربست که ۶ متر طول دارند بهترین و ایمن ترین وسیله ، خاور ها و کامیون ها می باشند اما به دلیل کاهش هزینه ها و به خصوص به خاطر وجود محدودیت های ترافیکی در  شهر ها ، اغلب برای جابجایی لوله ها از وانت های نیسان استفاده می شود ، هرچند این نوع جابجایی مورد تایید نبوده و از نظر ایمنی توصیه می شود که از خاور استفاده شود اما با توجه به همه گیر بودن استفاده از نیسان برای جابجایی ، در اینجا ذکر چند نکته که می تواند خطرات حمل و نقل را به حداقل برساند خالی از لطف نیست. باید در جلو و انتهای باربند از سیم بوکسل استفاده شود . الائم مثلثی شکل احتیاط باید در انتهای لوله های داربست نصب شود و حتما به صورت شب رنگ باشد . خودروی نیسان نباید بیش از صد شاخه لوله ۶ متری حمل کند . در حین رانندگی باید فلاشرها روشن باشد . اگر در شب حمل بار انجام می شود استفاده از چراغ گردان خطر در حمل بار الزامی است . سرعت مطمئنه در مواقعی که بار حمل می شود باید رعایت شود . دقت کنید که حمل بار کاری خطرناک است و می تواند به دیگران صدمه وارد کند پس حین رانندگی به اعصاب خود مسلط باشید و در رساندن بار به محل کار عجله نکنید .


داربست تابلو تبلیغاتی

اجاره داربست فلزی

زمانی که بنایی ساخته می شود نیاز به انجام استاندارد ها و شرایطی در زمینه ی ساخت آن ساختمان یا بنا دارد . که از جمله این موارد داربست است . داربست لازمه ی ساخت محسوب می شود و در واقع اگر داربست نباشد ساختی هم در کار نخواهد بود و به این دلیل که ساخت بنا نیازمند موجودیت و قابلیت داربست است به اهمیت داربست افزوده است البته داربست فقط در ساخت بنا یا ساختمان خلاصه نمی شود و کاربردهای بیشماره دیگری نیز دارد . اغلب ساختمان سازان و یا کسانی که به داربست فلزی نیاز دارند به جای خرید داربست فلزی که هزینه ی سنگینی برای سازنده دارد از اجاره داربست فلزی بهره می برند و در واقع هم هزینه ی کمتری می پردازند و هم اینکه بعد از اتمام کار درگیر ایجاد مکانی مناسب برای داربست نمی شوند . قیمت اجاره داربست به عوامل زیادی بستگی دارد اینکه داربست فلزی باشد یا .. اینکه مساحت ساختمان و تعداد طبقات آن چقدر است و عوامل دیگر محیطی و جنس داربست . داربست آهن سازه در زمینه ی اجاره داربست فلزی کمترین هزینه را به نسبت رقبا احتساب می کند و از نظر کیفیت ارائه بهترین عملکرد را به مشتریان عزیز ارائه می دهد .


اجاره داربست فلزی

نصب داربست فلزی

همانطور که در مبحث بالا اشاره کردیم اهمیت ویژه وجود داربست برای انجام امور دارد و هم اینکه اجاره آن حتی گاهگداری از خرید آن به صرفه تر می باشد . و در مبحث بعد به نصب داربست که مهمترین عامل در این زمینه می باشد اشاره خوایم داشت . نصب داربست بسیار بسیار مهم است چون که در این صورت می توان با خیال آسوده از داربست استفاده کرد که ایمنی در این زمینه بسیار حائز اهمیت است . در این شرایط بیشتر نصاب ها مورد توجه هستند که داربست را به صورت مهندسی و با ایمنی کامل ببندند . و این خود مسئولیت بسیار سنگین و حساسی برای نصاب داربست منظور می شود . پس بدین ترتیب باید نصاب ها به بهترین شکل از عهده ی کار بر بیایند تا خطری عابر پیاده , ساختمان و کارگران ساختمان را تهدید نکند . داربست آهن سازه این اطمینان را به مشتریان عزیز می دهد که از نصاب متخصص و کاردان در این زمینه بهره می برد و با نصب داربست فلزی مهندسی و ایمن خدمات خود را ارائه می دهد .

داربست فلزی تهران

داربست به علت اینکه در همه جا و در همه ی شهر ها مورد استفاده است به صورت جداگانه در تمامی شهر ها موجود می باشد و حتی در شهرهای بزرگ مانند تهران  به صورت منطقه ای نیز تفکیک شده است و در واقع داربست فلزی تهران مختص  تهران می باشد و اجاره داربست در شهرهای دیگر نیز شامل همان مکان می باشد و در همان جا مورد استفاده می باشد . داربست آهن سازه به واسطه ی سرعت بخشی به کار و رعایت ایمنی در نصب داربست فلزی و سایر داربست ها از تیمی متخصص بهره  می برد و این اطمینان را به مشتریان می دهد که نصب داربست به بهترین شکل و سریع ترین زمان و با ایمنی کامل انجام شود . اجاره داربست فلزی در تهران با مقطوع ترین فیمت در بازار ارائه می گردد. و از بابت پوشش منطقه ای داربست آهن سازه تمامی نقاط تهران را تحت پوشش خود در آورده و با امکانات ویژه در نصب داربست , اجاره داربست و حتی فروش داربست فلزی آماده خدمت رسانی به مردم بویژه مشتریان عزیز می باشد .


داربست فلزی تهران

ایام شلوغ اجاره داربست فلزی

اجاره و خرید داربست نیز به مانند سایر مشاغل در ایامی از سال درخواست کننده زیادی دارد و بازار این کار در زمان هایی در طول یک سال دچار افت می شود . معمولا در نزدیکی مناسبت هایی مانند ماه محرم ( مخصوصا ده روزه ی اول ) ایام فاطمیه و جشن هایی مانند نیمه شعبان و روز ۲۲ بهمن و .. درخواست کننده فوق العاده زیادی برای اجاره داربست وجود دارد . در این مواقع و نزدیک به این مراسم ها بهتر است شما یک هفته یا چند روز زودتر به سراغ کرایه داربست فلزی بروید تا به راحتی بتوانید شرکت مربوطه جهت انجام خدمات داربست را پیدا کنید و خیالتان را از بابت انجام صحیح کار راحت نمایید . و این مسئله باعث بهبود فعالیت گروه داربست جهت بستن سازه نیز می شود زیرا در زمان مناسب و بدون عجله کار شما را انجام می دهد چون در روز آخر و یا حتی ساعات آخر به دلیل تردد کار احتمال دارد کیفیت اتصال سازه فلزی پایین بیاید . قیمت اجاره داربست در این مواقع نیز به دلیل تقاضای زیاد و عرضه ی کمتر افزایش چشمگیری پیدا می کند ولی گروه داربست فلزی آهن سازه و رعایت حقوق مردم و اصل مشتری مداری قیمت فروش و اجاره داربست خود را در طول سال شمسی ثابت نگه داشته و این اطمینان را به مشتریان عزیز می دهد که با بالاترین کیفیت فعالیت و خدمات خود را ارائه میدهد . جهت سفارش داربست از بابت اجاره یا خرید این سازه با شماره های موجود در سایت تماس حاصل نمایید .

فروش داربست

خرید داربست از جانب سازندگان ساختمان تحت چندین عامل است : اول اینکه سازنده اگر کسب و کارش ساختمان سازی است و همواره با داربست سرکار دارد بهتر است داربست فلزی را بخرد تا اینکه اجاره کند . اما اگر قرار بر این باشد یک نفر ساختمان خودش را بسازد اجاره کردن داربست صحیح تر می باشد . البته باید توجه داشت که در صورت خرید داربست به صورت دائمی به نسبت داربست مورد احتیاج جهت پیشبرد کار باید مکانی مناسب جهت نگهداری داربست تهیه کنند تا در صورت لزوم مجددا از داربست استفاده شود . البته باید به این نکته هم توجه کرد که کسانی که داربست را می خرند باید نصاب نیز در جهت نصب داشته باشند چون نصب کردن داربست کار فوق تخصصی می باشد که گهگداری به سبب بی توجهی به این مسئله دلیل بر خسارت های بسیار زیاد خواهد شد و این به خودی خود از دلایل قابل برای اجاره کردن داربست می باشد . داربست آهن سازه چه در زمینه ی فروش داربست و چه در زمینه اجاره داربست و حتی نصب ایمن داربست فلزی آماده خدمت رسانی به مردم می باشد .


داربست

انواع داربست فلزی

داربست مثلثی : این نوع داربست از فریمهای مثلثی تشکیل شده اند که به صورت نر و ماده به یکدیگر متصل می‌شوند و در کفراژبندی دال یا تیر و همچنین پلها به کار می‌روند. فریم این نوع داربست در سه تیپ ۵/۰ و۷۵/۰ و ۱ متری تولید می‌شوندکه با قرار دادن سرجکهای قابل رگلاژ در قسمت بالای این داربست ها برای هر ارتفاعی قابل تنظیم می‌‌باشند. عرض فریم‌های داربستی مثلثی ۱۲۰ سانتی‌متر می‌باشد که می‌تواند دارای مقاطع افقی مثلثی یا مربعی باشد.

مزایای استفاده از داربست های مثلثی به شرح ذیل است: ۱٫ سهولت و سرعت در باز و بسته شدن و عدم نیاز به آچار جهت بستن اتصالات / ۲٫ باربری بسیار زیاد در کفراژ بندی دالهای بتنی به لحاظ داشتن عضوهای مورب ثابت / ۳٫عدم نیاز به کارگر ماهر داربست بندی و مونتاژ قطعات توسط کارگر ساده

داربست چکشی ستاره

این نوع داربست از پایه‌های قائم و مهارهای افقی در اندازه‌های مختلف تشکیل شده است. پایه های این نوع داربستها در طولهای ۳، ۵/۲، ۵/۱ و ۱و۵ / متر تولید می‌شوند و با قرار دادن سرجک‌های قابل رگلاژ در قسمت بالائی و پایه جکهای قابل رگلاژ در قسمت پائین داربست برای هر ارتفاع و اختلاف ترازی قابل تنظیم می‌باشد. نصب مهارهای افقی بر پایه‌های داربست به سادگی و با ضربه چکش امکان‌پذیر می‌باشد و اتصال پایه‌های داربست به یکدیگر با مغزی و پین میسر خواهد شد.

مزایای استفاده از داربست های چکشی به شرح ذیل می‌باشد: .۱سهولت و سرعت در باز و بسته شدن و عدم نیاز به آچار جهت بستن اتصالات / .۲قابل توسعه در پلان و در ارتفاع بدون محدودیت و عدم / .۳نیاز به مهاربندی در ارتفاع‌های زیاد / .۴قابل استفاده در داربست‌ بندی نمای ساختمان‌ها و یا تأسیسات پالایشگاهی و غیره / .۵باربری زیاد در کفراژ بندی دالهای بتنی / .۶عدم نیاز به کارگر ماهر داربست بند و مونتاژ قطعات توسط کارگر ساده / .۷سهولت در جابجایی و انتقال آن به دلیل سبک بودن قطعات / قابل استفاده در کفراژبندی سقفهای قوسی و غیر همسطح / ۹٫ داربست چکشی ستاره ای نقاط مشترک و تفاوت هایی با داربست های چکشی کاسه ای دارد. / سرعت مونتاژ ودمونتاژ در این نوع داربست بسیار سریعتر از انواع دیگر داربست است.

داربست چکشی کاسه ای : این نوع داربست از پایه‌های قائم و مهارهای افقی در اندازه‌های مختلف تشکیل شده است. پایه های این نوع داربستها در طولهای ۳ ، ۲/۴ ، ۱/۸ ، ۱/۲ ، ۰/۶ متر تولید می‌شوند و با قرار دادن سرجک‌های قابل رگلاژ در قسمت بالائی و پایه جکهای قابل رگلاژ در قسمت پائین داربست برای هر ارتفاع و اختلاف ترازی قابل تنظیم می‌باشد. نصب مهارهای افقی بر پایه‌های داربست به سادگی و با ضربه چکش امکان‌پذیر می‌باشد و اتصال پایه‌های داربست به یکدیگر با مغزی و پین میسر خواهد شد.

مزایای استفاده از داربست‌های چکشی به شرح ذیل می‌باشد: .۱سهولت و سرعت در باز و بسته شدن و عدم نیاز به آچار جهت بستن اتصالات / .۲قابل توسعه در پلان و در ارتفاع بدون محدودیت و عدم / .۳نیاز به مهاربندی در ارتفاع‌های زیاد / .۴قابل استفاده در داربست‌بندی نمای ساختمان‌ها و یا تأسیسات پالایشگاهی و غیره / .۵باربری زیاد در کفراژ بندی دالهای بتنی / .۶عدم نیاز به کارگر ماهر داربست بند و مونتاژ قطعات توسط کارگر ساده / .۷سهولت در جابجایی و انتقال آن به دلیل سبک بودن قطعات / قابل استفاده در کفراژبندی سقفهای قوسی و غیر همسطح / *. داربست چکشی ستاره ای نقاط مشترک و تفاوت هایی با داربست های چکشی کاسه ای دارد.

قیمت لوازم داربست

در لیست زیر می‌توانید قیمت لوازم داربست از جمله: رابط 17 سانتی، مغزی داربست، بست تک پیچ، H بست، بست گردون، بست داربستی سنگین، رابط 20 سانتی، بست داربستی مشاهده کنید.

اتصالات, مارک: ایران بست،فولاد بست،فولادسازان و...باتوجه به درخواست شما موجود می باشد. دریافت سفارش و فروش انواع لوازم، تجهیزات و اتصالات داربست نظیر بست چهارپیچ سبک و سنگین، رابط، مغزی، بست گردون، بست H از مارک های متنوع و به شرط اصل بودن برند. انواع تجهیزات داربست با برندهایی نظیر ایران بست، فولادبست و فولادسازان در مقادیر دلخواه، بسته به نیاز مشتری تولید و عرضه می‌شود. بهترین پیشنهاد قیمت با توجه به محل تخلیه شما ارائه می‌شود.

راهنمای خرید

پس از استعلام قیمت محصول توسط شما، کارشناسان فروش آهن آنلاین، قیمت و مشخصات محصول، شرایط پرداخت، زمان بارگیری و تحویل محصول و سایر جزئیات سفارش را در قالب پیش فاکتور به اطلاع شما می‌رسانند. پس از تایید پرداخت، واحد ترابری و لجستیک آهن آنلاین دستور بارگیری و ارسال بار را دریافت می‌کند؛ و بعد از تایید قیمت کرایه از سوی مشتری، طبق زمان‌بندی اعلام شده، نسبت به تحویل بار به آدرس و مشخصات دریافتی از مشتری، اقدام می‌کند.

چند نکته در هنگام خرید

- مشخصات و ویژگی‌های هر محصول، اعم از نوع، سایز، حالت، استاندارد، محل بارگیری و تحویل (کارخانه یا بنگاه)، واحد، قیمت هر واحد و هم‌چنین تاریخ و ساعت آخرین به‌روزسانی در لیست قیمت‌ها آورده شده است.

کاربرد های داربست فلزی

برای نمای ساختمان

 کاربردهای داربست فلزی

داربست دسترسی کارگران به نقاط مرتفع و دوردست سازه را آسان می‌کند و در طول مدت ساختمان‌سازی، تعمیر و مرمت استفاده می‌شود و قالب ظاهری آن براساس نوع پروژه متفاوت است.

داربست پشتیبان رایج‌ترین نوع آن است که از پایین به بالا نصب می‌شود و در اکثر ساختمان‌‌سازی‌ها مشاهده می‌کنیم و ساده‌ترین، راحت‌ترین، ایمن‌ترین و کم هزینه‌ترین ساختار داربست است. در صورت ارتفاع بیش از حد و یا حمل و نقل سنگین از داربست پشتیبان بیشتر استفاده می‌شود.

داربست معلق معممولا از پشت ‌بام و یا ساختمان و یا انواع سقف های متحرک آویزان است و گزینه خوبی برای مواقعی است که ساخت یک پایه مقدور نبوده و یا در سطوح بالاتر که دسترسی به تجهیزات محدود است و سرهم کردن داربست از پایین به بالا غیرعملی باشد.

داربست غلتان از لحاظ ساختاری مشابه داربست پشتیبان است و به جای به کارگیری یک پایه ثابت و امکان تحرک از قرقره‌های متحرک استفاده می‌شود و گزینه خوبی برای انجام کار در امتداد سازه است، زمانی که کارگران روی داربست هستند برای ایمنی بیشتر این قرقره‌ها قفل می‌شوند.

قیمت داربست فلزی : داربست فلزی غالبا از جنس فولاد است و قیمت آن بر اساس نرخ قیمت فولاد در بازار محاسبه می شود. با توجه به نواسانات موجود در بازار، سال ۹۸ وضعیت فولاد اوضاع نابسامانی داشته و سبب شده تا تعیین قیمت داربست فلزی در سال جاری به آسانی قابل پیش بینی نباشد. این افزایش قیمت باعث شده تا بسیاری از تولیدکنندگان داخلی، تولیدات خود را متوقف و یا دست به افزایش قیمت داربست فلزی بزنند. قیمت لوله های داربستی بر اساس ضخامت و بر حسب کیلوگرم محاسبه می شود. به طور میانگین داربست فلزی در هر کیلوگرم بین ۳ تا ۶ هزار تومن در سال ۹۷ به فروش می رسید. حال آنکه مشکلات بازار فولاد می تواند باعث افزایش و یا کاهش نوسانی قیمت داربست های فلزی در ماه های آینده شود. اما در این میان قیمت اجاره داربست های فلزی نیز دستخوش تغییر خواهد بود. جزء اصلی این داربست ها غالبا از لوله های فولادی تشکیل می شود که در طول های ۶ متری و ۳ متری مورد استفاده قرار می گیرد. قطر هر یک از این لوله های فولادی ۴۸٫۳ میلی متر است که با نام لوله های ۵ سانتی متری از آن ها یاد می شود. هزینه اجاره داربست فلزی به عوامل دیگری همچون ارتفاع و حجم داربست مورد نیاز، محل نصب داربست، نوع کار، مهاری خور داربست و … بستگی دارد. اما به طور کلی و پس از در نظر گرفتن این نکات، هزینه کرایه داربست به صورت ماهیانه محاسبه می شود. بنا بر زمان بر بودن پروسه نصب و جمع کردن داربست های فلزی و دستمزد کارگران، هزینه اجاره داربست به ازای چند روز برابر با هزینه اجاره یک ماه می باشد. داربست آهن سازه با سال ها تجربه در زمینه تامین و راه اندازی داربست های فلزی در استان تهران، نه تنها ایمنی و کیفیت را تضمین می کند، بلکه در تلاش است تا نرخ تغییرات قیمت بازار را تا حد قابل قبولی ثابت نگاه دارد.

نصب داربست منطقه ۴ تهران

منطقه ۴ در شمال شرقی شهر تهران قرار گرفته است و شرقی‌ترین محله تهران محسوب می شود . منطقه ۴ شر تهران از جنوب خیابان رسالت با مناطق ۷و۸ و در محدوده خیابان دماوند با منطقه ۱۳ از غرب حدود خیابان لنگری با منطقه ١ ودر پاسداران با منطقه ٣ از شرق به حریم منطقه ٤ محدود میشود. بدین ترتیب منطقه ٤ با مناطق ١ ، ٣ ، ٧ ، ٨ و ١٣ دارای بدنه مشترك و همجوار است و از شمال به حریم منطقه١ منتهی می‌شود. مساحت منطقه ۴ تهران حدود ٦١٢٨٨٣٦٧ کیلومتر مربع می‌باشد و دارای ۲۰ محله می باشد.

منطقه چهار شهر تهران بیش از ۸۰۳٫۰۰۰ نفر جمعیت دارد که این تعداد جمعیت باعث تشکیل ۲۳۰٫۰۰۰ خانوار شده است که از این تعداد ۴۱۳٫۰۰۰ نفر مرد و ۳۹۰٫۰۰۰ نفر زن هستند. منطقه ۴ به عنوان یکی از پرجمعیت‌ترین، وسیع‌ترین، مهاجرپذیرترین، پرساخت و سازترین مناطق تهران شناخته شده است.

منطقه ۴ شهرداری تهران با گستره دید دامنه‌های البرز و سطوح سبز گسترده در درون و حریم منطقه همچون دره‌های سد لار، لتیان و دره‌های سرسبز فشم، اوشان و میگون و مناطق  ورزشی تفریحی دربندسر، شمشک و آبعلی را در شرق کلان‌شهر تهران قراردارد.

در سال های گذشته مجموعه داربست آهن سازه با انجام بیش از هزار پروژه موفق در منطقه ۴ شهر بزرگ تهران یکی از فعال ترین و موفق ترین شرکت های حوزه داربست فلزی بوده است و به جرات می توان گفت در تمامی محله های منطقه ۴ شهر تهران نصب داربست به صورت موفق انجام شده است و تمامی برج سازان این منطقه رضایت ۱۰۰ درصدی از خدمات داربست آهن سازه داشته اند  در زیر مناطقی که در منطقه شمال و شمال شرق و مرکز شرق تهران و منطقه ۴ تهران نصب و اجرای داربست صورت گرفته است را عنوان نموده ایم.

نصب داربست در اوقاف | نصب داربست در ضراب خانه | نصب داربست در تهرانپارس | نصب داربست در جوادیه | نصب داربست در حسین آباد | نصب داربست در مبارک آباد | نصب داربست در حکیمیه | نصب داربست در شمس آباد | نصب داربست در شمیران نو | نصب داربست در قاسم آباد | نصب داربست در قنات کوثر | نصب داربست در کوهسار | نصب داربست در لویزان | نصب داربست در شیان

نصب داربست منطقه ۳ تهران

منطقه ۳ تهران با مساحتی بالغ بر سه هزار هکتار، در شمال شرقی شهر تهران واقع شده است و یکی از بزرگترین مناطق شهری تهران می باشد.

این منطقه خوش آب و هوا از شمال به بزرگراه شهید چمران و بزرگراه شهید مدرس و بزرگراه آیت الله صدر و از شرق به خیابان پاسداران و بخشی از خیابان شریعتی و از جنوب به بزرگراه رسالت و بزرگراه همت و از غرب به بزرگراه شهید چمران محدود شده است.

این منطقه از لحاظ ساخت و ساز و خیابان بندی تا حدودی متراکم و فشرده می باشد و وجود مراکز عمده تجاری، اقتصادی، موسسات دولتی، ادارات صداوسیما، بوستان های بزرگ، بیمارستانهای فوق تخصصی، مساجد و حسینیه ها و بزرگراه های شهید صدر ،شهید مدرس ، شهید چمران ، شهید همت و رسالت سبب گشته تا روزانه جمعیت فراوانی به درون این منطقه وارد شوند، که این امر موجب ایجاد ترافیک بسیار سنگین در این محدوده شده است. با این حال وجود وسایل حمل ونقل عمومی و مترو، به بار ترافیکی در این محدوده از شهر تهران کمک شایانی کرده است.

منطقه ۳ شهرداری دارای ۶ ناحیه و ۱۱محله می باشد.

بسیاری از کاربری‌های موجود در منطقه ۳ عملکرد شهری دارند، مانند: امامزاده اسماعیل (ع)، بوستان ملت، ساختمان‌های تشریفاتی، دولتی، سفارتخانه‌ها، دانشگاه‌ها، ساختمان‌های تجاری می باشند

در سال های گذشته مجموعه داربست آهن سازه با انجام بیش از هزار پروژه موفق در منطقه ۳ شهر تهران یکی از فعال ترین و موفق ترین شرکت های حوزه داربست فلزی بوده است و به جرات می توان گفت در تمامی محله های منطقه ۳ شهر تهران نصب داربست به صورت موفق انجام شده است و تمامی برج سازان این منطقه رضایت ۱۰۰ درصدی از خدمات داربست آهن سازه داشته اند  در زیر مناطقی که در منطقه شمال و شمال شرق و مرکز شهر تهران و منطقه ۳ تهران نصب و اجرای داربست صورت گرفته است را عنوان نموده ایم.

نصب داربست در اختیاریه -نصب داربست در پاسداران – نصب داربست در دروس –  نصب داربست در دولت – نصب داربست در دیباجی -نصب داربست در جردن – نصب داربست در ولیعصر – نصب داربست در سیدخندان – نصب داربست در ظفر – نصب داربست در قلهک – نصب داربست در میرداماد -نصب داربست در ونک

نصب داربست منطقه ۲ تهران

 منطقه ۲ شهر تهران یکی از مناطق شهری  شهر تهران می باشد که در شمال شرقی میدان آزادی؛ از مرکزتا شمال تهران ادامه می یابد. این منطقه از جنوب به خیابان آزادی، از غرب به بزرگراه اشرفی اصفهانی و بزرگراه محمدعلی جناح و از شرق به بزرگراه شهید چمران متصل می شود. منطقهٔ ۲ شامل محله‌های پونک، آریاشهر (صادقیه)، شهرآرا، ستارخان، فرحزاد. گیشا، شهرک ژاندارمری (مرزداران)، شهرک غرب، سعادت آباد و طرشت می باشد .منطقه ۲ دارای ۲۱ محله و۹ ناحیه است جمعیت این منطقه تقریبا ۷۰۰ هزار نفر می شود از ویژگی های منطقه ۲ تهران بافت شهری مناسب و واحد های مسکونی نوساز می باشد محله های متفاوت برای داشتن هر نوع زندگی ( از محله های لاکچری و لوکس تا محیطهای دنج و بی سروصدا ) وجود خدمات شهری بسیار مناسب از جمله مراکز خرید، بیمارستان، مدرسه و دبیرستان، بوستانها و پارکهای زیبا و مجموعه برج میلاد که پس از برج آزادی نماد شهر تهران محسوب میشود نیز از جمله ویژگی های منطقه ۲ تهران می باشد

در سال های گذشته مجموعه داربست آهن سازه با انجام بیش از هزار پروژه موفق در منطقه ۲ شهر تهران یکی از فعال ترین و موفق ترین شرکت های حوزه داربست فلزی بوده است و به جرات می توان گفت در تمامی محله های منطقه ۲ شهر تهران نصب داربست به صورت موفق انجام گردیده و تمامی برج سازان این منطقه رضایت ۱۰۰ درصدی از خدمات داربست آهن سازه داشته اند  در زیر مناطقی که در منطقه شمال و مرکز شهر تهران و منطقه ۲ تهران نصب و اجرای داربست صورت گرفته است را عنوان کرده ایم

نصب داربست در فرحزاد | نصب داربست در گیشا | نصب داربست در مرزداران | نصب داربست در شهرآرا | نصب داربست در شهرک ژاندارمری | نصب داربست در سعادت آباد | نصب داربست در طرشت | نصب داربست در ستارخان | نصب داربست در صادقیه | نصب داربست در پونک | نصب داربست در شهرک غرب

نصب داربست منطقه ۱ تهران

منطقه ۱ شهر تهران در شمال و شمال شرقی تهران واقع شده است. این منطقه خوش آب و هوا از شمال به دامنه های جنوبی رشته کوه البرز و از سمت جنوب به بزرگراه چمران محدود می شود
و از سمت غرب به رودخانه کن و از سمت شرق به پارک جنگلی قوچک محدود می شود.
وسعت منطقه یک تهران چیزی بالغ بر ۶۰ کیلومتر مربع می باشد که اهمیت این منطقه را افزایش داده است
.منطقه ۱ تهران از گذشته منطقه خوش آب و هوای تهران بوده است و خیلی از مناطق این منطقه هنوز بافت قدیمی خود را حفظ کرده است اما پس از انقلاب در منطقه یک فعالان حوزه ساخت و ساز شروع به برج سازی و همچنین ساخت مراکز اداری و تجاری گرفته اند و شکل این منطقه تعقیر کرده است در سال های اخیر مجموعه داربست آهن سازه با انجام بیش هزار پروژه موفق در منطقه ۱ شهر تهران یکی از فعال ترین و موفق ترین شرکت های حوزه داربست فلزی بوده است و به جرات می توان گفت در تمامی محله های منطقه ۱ شهر تهران نصب داربست به صورت موفق انجام شده است و تمامی برج سازان این منطقه رضایت ۱۰۰ درصدی از خدمات داربست آهن سازه داشته اند  در زیر مناطقی که در منطقه شمال شهر تهران و منطقه ۱ تهران نصب و اجرای داربست صورت گرفته است را عنوان کرده ایم

نصب داربست ازگل – نصب داربست اقدسیه – نصب داربست الهيه – نصب داربست امامزاده قاسم – نصب داربست اوین – نصب داربست باغ فردوس – نصب داربست تجریش – نصب داربست جماران – نصب داربست چیذر – نصب داربست دارآباد – نصب داربست دربند – نصب داربست درکه – نصب داربست دزاشیب – نصب داربست جوزستان – نصب داربست زعفرانیه – نصب داربست سوهانک – نصب داربست شهرک نفت – نصب داربست شهرک محلاتی – نصب داربست فرمانیه – نصب داربست فرشته – نصب داربست قیطریه – نصب داربست کاشانک – نصب داربست کامرانیه – نصب داربست محمودیه – نصب داربست نیاوران – نصب داربست ولنجک
دانلود فایل لیست قیمت انواع نرده حفاظ - حفاظ درب کشویی آکاردئونی - حفاظ پنجره - نرده آهنی و درب حیاطی بروز شده در در زیر :


برای دریافت قیمت امروز هر کدام از محصولات کافیست بر روی آن در منو بالا کلیک نمایید .

خدمات کارخانه نرده حفاظ و درب آهن سازه

تولیدکننده انواع نرده حفاظ ساختمان برای روی دیوار ( حفاظ شاخ گوزنی - حفاظ بوته ای - حفاظ لیلیوم - حفاظ نخل مرداب - حفاظ سر خم نیزه ای و ... ) - درب آکاردئونی کشویی حفاظ ضد سرقت پشت درب آپارتمان - نرده حفاظ پنجره آهنی ساده و فرفورژه - درب ویلایی ساده و فرفورژه و همچنین حفاظ برای پله ها و تراس میباشد .

انواع نرده حفاظ روی دیوار : سیم خاردار شاخ گوزنی - بوته ای - لیلیوم - نیزه ای

انواع نرده حفاظ روی دیوار : حفاظ شاخ گوزنی - بوته ای - لیلیوم - نخل مرداب - نیزه ای

نرده حفاظ روی دیوار نیزه به دستانی بر روی دیوار به منظور ایجاد امنیت ساختمان و برای جلوگیری از ورود ناخواسته افراد ، سارقان و حیوانات و.... ساخته میشود .

انواع نرده آهنی برای پنجره بالکن و پله ها

انواع نرده حفاظ آهنی برای پنجره بالکن - ساده و فرفورژه

آهن سازه تولیدکننده انواع نرده حفاظ آهنی برای پنجره ها بالکن و راه پله همراه با نصب در تمام نقاط شرق غرب جنوب و شمال تهران

اردواز شیروانی سقف پلی کربنات

آردواز شیروانی آلاچیق سردری شیب دار آهن کشی پلی کربنات پیشانی ساختمان

آردواز پیشانی ساختمان چتر مناسبی در محافظت از انواع نماها (آجری، سنگی و…) بوده و سپری در مقابل نفوذ آب - ناشی از برف و باران - در نما حیاط و پنجره ها می‌باشد.

درب آکاردئونی

حفاظ درب آکاردئونی آهنی پشت در ضد سرقت آپارتمان فلزی

نصب درب آکاردئونی بر روی تمام مدل در آپارتمان می تواند موجب تضمین امنیت خانه شما گردد .

call us